Akcesoria do łazienek hotelowych – projektowanie wnętrza w hotelu

Podstawową funkcją hoteli jest zapewnianie ich gościom wszelkich możliwych wygód. Sprawna obsługa, wyborna kuchnia i czyste pokoje to jeszcze nie wszystko – każdy, kto zatrzymuje się w hotelu oczekuje, że pokój będzie na tyle przytulny, że choć trochę pozwoli poczuć się jak w domu. Z tego właśnie względu aranżacja wnętrz hotelowych stanowi prawdziwe wyzwanie.

 

hotel2Połącz ogień z wodą

Duże miasta, takie jak Wrocław, słyną z drogich, ekskluzywnych hoteli, jednak nie brakuje tam też hoteli o nieco niższym standardzie. Co je łączy? Zarówno pięciogwiadkowe apartamenty, jak i tańsze pokoje, muszą być urządzone estetycznie i funkcjonalnie, a ich wyposażenie musi wykazywać doskonałą jakość, która przekłada się na wytrzymałość. Goście hotelowi nie zawsze podchodzą do elementów wyposażenia pokoi z należytym szacunkiem, a ich regularna wymiana nie ma ekonomicznego uzasadnienia, nawet w najdroższych hotelach. Zatem każdy element musi być w stanie znieść trudy bardzo intensywnej eksploatacji, żeby nawet po dłuższym czasie mógł zachować swoje walory estetyczne i użytkowe. Aranżacja wnętrz w hotelach różnych marek zawsze ma odmienną stylistykę, zależną od poziomu jaki hotel reprezentuje, jednak wszędzie obowiązują podobne standardy odnośnie jakości. Choć niektórych może to dziwić, największym wyzwaniem jest zwykle aranżacja łazienki.

 

akcesoria łazienkoweAkcesoria łazienkowe w hotelach

Akcesoria łazienkowe w hotelach muszą przede wszystkim zapewniać możliwość szybkiego i dokładnego czyszczenia. Obsługa hotelowa najczęściej ma ograniczony czas na sprzątanie pojedynczego pomieszczenia, zatem możliwość łatwego utrzymania czystości jest bardzo ważna. Łazienki urządzone w minimalistycznym stylu są stosunkowo łatwe w utrzymaniu, sprawa zaczyna się komplikować, gdy we wnętrzu dominuje przepych, charakterystyczny dla wielu luksusowych hoteli. W tym przypadku jedynym wyjściem jest podwojenie personelu sprzątającego, jednak dla luksusowych marek nie stanowi to większego problemu.
Styl minimalistyczny ma jeszcze jedną niezwykle istotną zaletę – łazienki w większości hoteli o niższym lub średnim standardzie są stosunkowo małe, a nagromadzone urządzenia sanitarne nie pozostawiają zbyt wiele przestrzeni dla elementów dekoracyjnych. W tej sytuacji minimalizm pozwala uniknąć wrażenia „przeładowania”. Niezwykle ważnym detalem każdej małej łazienki jest oświetlenie. Poza oczywistą funkcją pozwala ono nadać wnętrzu specyficzną atmosferę, poprzez podkreślenie pewnych detali, warto więc poświęcić temu elementowi odpowiednio dużo uwagi już na etapie projektowania.

 

Wymagania w apartamencie

Zupełnie inne wymagania stawiane są przed pokojami typu apartament. Tutaj liczy się przestrzeń, bogactwo i przepych. O minimalizmie nie ma nawet mowy. Łazienki w apartamentach często wyposażone są w wannę z hydromasażem i w rozbudowaną kabinę prysznicową – klient ma możliwość zdecydować czy woli szybki prysznic, czy raczej długą, relaksującą kąpiel.

 

nowoczesna łazienkaStyle aranżacji w hotelach

W wielu hotelach dominuje obecnie styl designerski.

W takim przypadku dozwolone są niemal wszystkie chwyty stylistyczne:

  • fantazyjne formy płytek,
  • przeskalowane oświetlenie,
  • nietypowy kształt urządzeń sanitarnych,
  • kontrast powierzchni matowych i połyskujących
  • łączenie aluminium z drewnem.

Takie rozwiązania nie każdemu muszą przypaść do gustu, jednak nie można odmówić im oryginalności. Kontrasty kolorystyczne często wprowadzają wrażenie nieładu, jednak to tylko celowo stwarzane pozory.
Sztuka projektowania wnętrz nie daje jasnej odpowiedzi co do tego, jak powinna wyglądać hotelowa łazienka. Aranżacja i stylistyka zależą w dużej mierze od oczekiwań samych klientów.

 


 

 

akceosria łazienkoweWięcej porad i informacji:

  • Aqua-sanit – firma oferująca komplety i akcesoria łazienkowe
  • Hotel Brochów – hotel we Wrocławiu oferujący tanie noclegi
  • Esky.pl – hotele

 

Leave a Comment