Analizator skóry w salonie kosmetycznym podnosi prestiż i profesjonalizm

Na rynku salonów kosmetycznych panuje obecnie ogromna konkurencja. jak grzyby po deszczu powstają coraz to nowe miejsca, w których można zadbać o swą urodę i formę. Gabinety te oferują usługi na coraz to wyższym poziomie dostosowując się do wymagań klientek. Panie bowiem chcą przyjść do salonu kosmetycznego nie tylko po to, by dodać sobie urody a zarazem pewności siebie, ale równie po to, by się zrelaksować, odstresować i odpocząć w miłym , pięknym otoczeniu i przyjemnym towarzystwie.

Salon kosmetyczny od czego zacząć?

kosmetyczkaProwadzenie salonu kosmetycznego w dzisiejszych czasach to spore wyzwanie właśnie ze względu na duże wymagania klientów. Co trzeba wziąć pod uwagę, jeżeli to miejsce ma cieszyć się prestiżem i przyciągać profesjonalizmem? Nieodzowne są czynniki takie jak:

 • wiedza i wykształcenie
 • dobry dostawca kosmetyków
 • odpowiednie podejście do klienta
 • profesjonalny sprzęt, taki jak analizator skóry oraz inne urządzenia kosmetyczne
 • piękna aranżacja wnętrza
 • atrakcyjne ceny

Oczywiście skończenie odpowiedniej szkoły jest pierwszym krokiem, jednakże sama teoria nie wystarcza. Nawet sprawność manualna i umiejętności to za mało. Konieczna jest pasja to tego zawodu oraz chęć ciągłego dokształcania się i korzystania z nowości w branży. To tutaj ciągle pojawiają się nowe sprzęty, metody działania, technologie i kosmetyki. Trzeba być cały czas na bieżąco. Nic nie zdziałamy także bez odpowiedniego podejścia do klienta. Jest on w pewnym sensie naszym pracodawcą, więc miłe usposobienie, uśmiech jest tym co zatrzyma go u nas na dłużej. Nie może być mowy o przenoszeniu do salonu kosmetycznego swoich problemów wraz z nastrojami.

Co może dać nam hurtownia fryzjerska?

hurtownia fryzjeraNależy dbać o jakość usług, oprócz naszych umiejętności ważne są kosmetyki jakie stosujemy. Musimy korzystać z dobrych, ale i droższych kosmetyków, mimo że czasami nie widać różnicy między tańszymi zamiennikami, markowe kosmetyki podnoszą prestiż i dają gwarancję. Stosując zamienniki, wystarczy że jeden się nie sprawdzi i dnia na dzień możemy stracić wszystkich klientów. Kilka opinii w internecie może popsuć nam rynek, więc lepiej uważać. Jeśli chcemy zaoszczędzić na kosmetykach to poszukajmy tańszego dostawcy. Zamiast robić zakupy w sklepie kosmetycznym, kupujmy w hurtowni fryzjerskiej i kosmetycznej. Hurtownia da nam lepsze ceny, a z czasem możemy spodziewać się rabatów. Hurtownia fryzjerska czy kosmetyczna to będzie nasz najlepszy partner.

Analizator skóry – jako nowoczesny i niezbędny sprzęt w nowoczesnym salonie kosmetycznym

analizator skóryDłuższą uwagę należy poświęcić punktowi nawiązującemu do nowoczesnego sprzętu kosmetycznego umożliwiającego komputerowe badanie skóry. Taki sprzęt znacznie podniesie prestiż salonu oraz jego profesjonalizm. Analizator skóry pozwala na dokładną diagnostykę potrzeb i problemów skórnych każdej klientki. Dzięki niemu łatwiej i o wiele trafniej można dobrać kosmetyki do pielęgnacji domowej, do kupienia w salonie, czy też zabiegi.
Analizator pozwala na określenie:

 • struktury skóry
 • tego, jak przebiega złuszczanie
 • nawilżenia
 • wielkości porów
 • ilości zmarszczek.

Po wykonaniu badania są one z klientką dokładnie omawiane, po czym następuje propozycja planu działania, najlepiej długofalowa. Ma ona na celu przyniesienie zadowalających oraz długotrwałych skutków. Jak wykorzystać urządzenie w salonie, tak aby zdobyć zaufanie klientek i zwiększyć swą renomę? Można zastosować skuteczny chwyt marketingowy, polegający na bezpłatnym badaniu skóry, a następnie zaproponować rabat na kosmetyki i zabiegi.

Wnętrze naszego salonu i jego aranżacja

kosmetykiNowoczesne urządzenia kosmetyczne powinny być w salonie wkomponowane w piękne wnętrze. Niezależnie od tego, czy postawimy na styl nowoczesny czy klasyczny, warto pomyśleć dłuższą chwilę nad aranżacją przestrzeni, tak, aby poszczególne części pełniły nie tylko rolę użytkową, ale także dekoracyjną. O wiele przyjemniej spędza się czas i wraca do miejsca, w którym królują piękne barwy, oświetlenie dodaje klimatu, a także, gdzie można napić się pysznej kawy czekając na zabieg. Nie wolno zapominać o takich szczegółach, które wbrew pozorom naprawdę dużo znaczą.


 

Źródła:


 

 

Cena jakie powinny być?

sklep fryzjerskiNa koniec należy wspomnieć też o cenach. Tutaj trzeba sporego rozeznania w rynku, ponieważ nie mogą one znacznie odbiegać od cen w innych miejscach o podobnym poziomie. Stawki ustalamy w takiej wysokości, by klienci byli pewni co do prestiżu miejsca, do którego się udają, nie mogą być więc one za niskie. Z drugiej strony nie należy ustawiać ich tak, by były wygórowane. Z pewnością dobrym pomysłem jest stosowanie rabatów, szczególnie dla stałych czy nowych klientów i na zabiegi, które muszą być przeprowadzane w seriach. Na specjalne obniżki warto zdecydować się wiosną i jesienią. Ten pierwszy okres to czas, kiedy każda pani pragnie odnowy i odświeżenia swego wizerunku. Jesień z kolei to okres obniżonego nastroju i zabieg w dobrym gabinecie kosmetycznym może go poprawić. Obniżki to sprawdzony sposób na pozyskanie nowych klientów.

Leave a Comment