Artystyczne obróbki blacharskie – balustrady ze stali nierdzewnej

„Co najlepiej odzwierciedla i określa osobowość mężczyzny? Z całą pewnością jego samochód, żona i oczywiście dom. Piękna posesja nie jest jedynie podkreśleniem statusu majątkowego, wygląd naszego domu i jego poszczególnych detali w bardzo dużym stopniu oddaje nasz charakter. Projekt budynku i jego ogólny wygląd jest niezwykle istotny, jednak powszechnie wiadomo, że zarówno diabeł, jak i piękno, tkwi w szczegółach.

Przyglądając się posesjom, w których mieszkamy, łatwo można dojść do wniosku, że większość z nas największą uwagę przykłada do zadaszenia budynku, jego elewacji i otoczenia. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu to właśnie te elementy najbardziej rzucają się w oczy.

stairs-453801_1280Zadbany dom to:

  • schludna dachówka,
  • starannie wykonane obróbki blacharskie,
  • dokładnie położony tynk i nienagannie utrzymany,
  • efektowny ogród, najlepiej z niewielkim placem zabaw dla dzieci i z murowanym grillem.

Jednak za charakter całości odpowiadają szczegóły, detale, które na pierwszy rzut oka pozostają niewidoczne, ponieważ idealnie wpisują się w całość.

 

iron-railings-115199_1280KOWALSTWO ARTYSTYCZNE – CO TO TAKIEGO?

To zaskakujące, że z pozoru zwykłe przedmioty użytkowe mogą zostać obdarzone formą, która nie tylko będzie emanowała pięknem, ale stanie się wręcz kwintesencją tego słowa. Odpowiednio dobrane elementy wykończeniowe mogą uczynić z każdego domu prawdziwe dzieło sztuki, wszystko za sprawą ciężkiej pracy rzemieślników, którzy w swoich warsztatach dokonują prawdziwych cudów.
Kowalstwo artystyczne to sztuka łączenia ognia z wodą – metalowe przedmioty codziennego użytku, do których pasuje twardy, nieco przemysłowy charakter, przekształcane są w lekkie, finezyjne formy, które spokojnie mogłyby stanowić ozdobę niejednej galerii sztuki.

 

balcony-14548_640ARTYSTYCZNE OBRÓBKI BLACHARSKIE – ZASTOSOWANIE

Wspomnianym wyżej dziełem sztuki może stać się każdy, nawet najdrobniejszy i z pozoru niezbyt ważny detal. Zacznijmy od dachu – co stoi na przeszkodzie, aby blaszane zwieńczenie dachu było pięknym elementem dekoracyjnym? Absolutnie nic! Zręczny rzemieślnik z łatwością wykona dla nas element według naszego projektu, bądź z własnej oferty katalogowej. Podobnie wygląda kwestia systemów odwadniania dachu – najczęściej nie przywiązujemy do nich żadnej uwagi, mają po prostu spełniać swoją funkcję a wygląd schodzi na dalszy plan. Tymczasem stosując wyroby artystyczne można uzyskać niesamowity efekt. Ozdobne rynny, żygacze czy naczynia zbiorcze – te elementy wciąż zachowują pełną funkcjonalność swoich zwykłych odpowiedników, jednak wyglądają nieporównywalnie lepiej.

Jednak element, który dodaje budynkowi najwięcej charakteru, to artystyczne balustrady. Kute ze stali nierdzewnej są w stanie zachować idealną kondycję przez bardzo długi czas, a finezyjne kształty naprawdę mogą cieszyć oko.

 


 

town-hall-steps-261098_1280Źródła informacji:

 


 

ship-273622_1280Jakie trendy dominują w tej dziedzinie?

Najczęściej spotyka się motywy roślinne lub geometryczne, choć dużą popularnością cieszą się także ciężkie formy gotyckie i znacznie lżejsze balustrady zewnętrzne utrzymane w konwencji modernistycznej. Oferta katalogowa jest niezwykle bogata, jeżeli jednak nie jest dla nas wystarczająca lub jeśli oczekujemy czegoś innego, zawsze możemy przedstawić kowalowi swój własny projekt. Z reguły większość warsztatów bardzo chętnie realizuje indywidualne zamówienia, więc nie powinno to stanowić problemu. Balustrady ze stali nierdzewnej to niezwykle efektowny dodatek zewnętrzny, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odmienić także wnętrze domu. Kute balustrady wewnętrzne są równie efektowne i funkcjonalne, dzięki czemu wykończenie całego domu będzie kompletne.”

 

Leave a Comment