Atrakcje dla osób starszych – gry, zabawy, wyjazdy i inne

 

Podjęcie decyzji o wysłaniu osoby starszej do domu spokojnej starości nigdy nie jest łatwe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dzisiejsze domy dla seniorów nie wyglądają już tak jak kiedyś. Są to nowoczesne budynki, często znajdujące się w pięknej okolicy – nad jeziorami, w górach, nieopodal lasów, przy łąkach, pięknych parkach, rzekach.

Profesjonalna opieka lekarzy i pielęgniarek w domach spokojnej starości

prywatny dom senioraWokół domów znajdują się duże ogrody wraz ze ścieżkami dla spacerowiczów. W samym domu dla seniorów również jest wiele atrakcji – telewizja, biblioteka, kawiarnie, salony gier i inne. Osoby starsze mogą się ze sobą spotykać, rozmawiać. Organizuje się wyjazdy dla seniorów w góry, nad morze, zabawy integracyjne na świeżym powietrzu, układanie puzzli, gry w szachy, warcaby i znacznie więcej. To jeszcze nie wszystko. Taki prywatny dom seniora to również miejsce profesjonalnej opieki. W domu pracują pielęgniarki, które zajmują się osobami starszymi przez 24h na dobę. Dodatkowo seniorzy są też pod stała opieką lekarzy. Osoby starsze mieszkają w pokojach jednoosobowych z własną łazienką lub w pokojach kilkuosobowych. Pokoje są duże, przestronne, ze wszystkimi niezbędnymi sprzętami. W domach spokojnej starości mieszkają zarówno osoby starsze, które nie wymagają stałej opieki jak i seniorzy, którzy już nie wychodzą z łóżka lub potrzebują pomocy w czasie mycia, załatwiania potrzeb fizjologicznych i innych.

Opiekunowie osób starszych czytają im książki, karmią ich, wychodzą z nimi na spacery, a przede wszystkim rozmawiają o wszystkim. Dzięki temu osoba starsza nie czuje się samotna, ma się do kogo odezwać, poznaje inne osoby w zbliżonym wieku – swoich rówieśników. Można skorzystać z oferty domu dla seniora, który działa przez całą dobę jak i z oferty domu opieki dziennej. Domy seniorów gwarantują profesjonalną opiekę.