Autka z pilotem

 

W sklepach z zabawkami znajdziemy samochodziki biegowe, czyli takie, na których dziecko siada i odpycha się nóżkami. Mogą też być pchacze w formie autek, albo samochodziki napędzane elektrycznie, w których maluchy mogą jeździć. 

Po co pilot w samochodziku na akumulator?

autko na akumulator z pilotemDla dzieci, które dopiero się uczą chodzić, lepsze są pojazdy biegowe, ponieważ poza samą zabawą, pozwalają im ćwiczyć mięśnie nóg. Dla dzieci, które już opanowały tą technikę, dobre będzie autko na akumulator z pilotem. Większość pojazdów tego typu jest przeznaczona dla dzieci powyżej trzech lat, ale znajdziemy też pojazdy dostosowane do mniejszych dzieci. Poruszanie się takim pojazdem wymaga od dziecka nieco umiejętności, dlatego też na początku przydaje się funkcja zdalnego sterowania za pomocą pilota, którego obsługuje jeden z rodziców. Samochodziki na akumulator mogą się rozpędzać do prędkości od trzech do nawet siedmiu kilometrów na godzinę w zależności od modelu. Wersje pojazdów cabrio mają niskie zawieszenie i doskonale się sprawdzają na spacerach po alejkach, czy chodnikach. Natomiast autka terenowe z uwagi na ich konstrukcję, świetnie sobie radzą na nierównym terenie, który może być pokryty trawą, lub nawet kamieniami. Samochody są dostępne w wersjach kolorystycznych dla chłopców i dziewczynek, ponieważ wszystkie dzieci są zainteresowane takimi pojazdami. Mogą one być dobrą alternatywą dla rowerków, hulajnóg, czy rolek. Wymagają jedynie systematycznego ładowania z uwagi na sposób zasilania auta.

Tego typu samochodziki na pewno znajdziemy w hurtowniach, lub dużych sklepach z zabawkami, lecz najtaniej je kupimy w sklepach internetowych. Tam często są dostępne modele, których nie znajdziemy w sklepach stacjonarnych, więc warto zajrzeć do sieci przed ostateczną decyzją.