Auto do ślubu i apartament na noc poślubną, czyli dalsza lista spraw weselnych

Ślub, to najpiękniejsza chwila w życiu dwojga zakochanych. Jest, to jeden z chwil najbardziej oczekiwana, głównie przez kobiety. Każda z nich, już od lat maleńkości wyobraża sobie swoją postać w pięknej, białej sukni, w długim welonem, a obok… przystojnego, czarującego księcia. Oczywiście, są, to tylko marzenia, ponieważ życie nie jest bajką. Jednakże ślub nie traci na randze, i nadal w życiu każdej kobiety jest niesamowitym momentem. W końcu dwójka zakochanych rozpoczyna nowy etap w swoim życiu. Ważne, by ten dzień był idealny, by otaczały nas bliskie osoby, zaś wygląd był nieskazitelny. Niestety, ślub poprzedzają liczne przygotowanie, które nie szczędzą stresu i zmęczenia. Najlepiej sporządzić sobie listę spraw do załatwienia… dzięki temu na pewno nie zapomnimy o niczym.

 

flowers-609165_640Wesele i sala weselna

Pierwsza kwestią, która jest obowiązkowa na liście „”spraw do załatwienia”” jest sala weselna. O, ile wybór kościoła, nie nastręcza trudności, o tyle wynajęcie wymarzonej sali na wesele jest trudne. Renomowane miejsca na przyjęcia okolicznościowe, często maja pozajmowane terminy na kilka lat do przodu. Jeśli nie udało nam się zarezerwować takiej sali, może warto odpuścić i poszukać czegoś innego. Przecież nie chcemy odkładać ślubu „”na potem””. Pamiętajmy, że to goście i wasza miłość czynią wesele radosnym i niezapomnianym przeżyciem, nie zaś lokal. Należy, jednak pamiętać o dobrym zagospodarowaniu pomieszczenia oraz odpowiedniej dekoracji. Nie możemy pozwolić, ażeby nasi goście siedzieli „”ściśnięci”” przy stole, zaś miejsce do tańczenia było zbyt małe. Może, to powodować dyskomfort u naszych bliskich i zepsuć całą atmosferę. Zatem wybierając salę należy głównie kierować się jej rozmiarami i dostosować je do ilości zaproszonych gości.

 

auto do ślubuAuto do ślubu – wynajem

Drugą kwestią wartą wcześniejszego załatwienia jest auto do ślubu. Oczywiście, rodzaj pojazdu jest subiektywnym wyborem. Jedni narzeczeni wolą do ślubu jechać prywatnym autem… swoim bądź kogoś z bliskich. Inni narzeczeni, wybierają na ten niezapomniany dzień bardziej ekstrawagancki pojazd. W wypożyczalniach można wynająć zarówno samochody sportowe, terenowe, zabytkowe oraz limuzyny. Auto do ślubu powinno być przede wszystkim wygodne. Wiadomo, że panna młoda w sukni typu princeska, może czuć dyskomfort w małym, ciasnym samochodzie sportowym. Warto także zwrócić uwagę na kwestię finansowe. Nie przeceniajmy naszych możliwości, dobrze dysponujmy funduszem. Jeśli, natomiast mamy możliwość „”zaszaleć””, to wspaniale jest „”wjechać”” w nowe życie w sposób elegancki. Limuzyny coraz częściej są wybierane na uroczystości okolicznościowe. Wiadomi, że nic nie robi takiego wrażenia niż klasyczna czarna lub biała limuzyna. Od razu czujecie się jak księżniczka i książę z bajki.

 

bed-262397_640Nocleg dla weselników

Jeśli planujecie ślub w innym miejscu, niż mieszkacie, to pamiętajcie o swoich gościach. Należy zadbać o nocleg dla weselników. Przecież, każdy ma się czuć tego dnia wspaniale… nie tylko wy!. Wynajęcie pokoi dla gości, oczywiście jest kosztowne, ale obowiązkowe. Nie możemy dopuścić, żeby po „”zakrapianej imprezie”” ktoś wracał autem do domu i narażał życie swoje lub innych użytkowników dróg. Dla was także warto coś wynająć. Hotele oferują dla nowożeńców apartamenty na wynajem i to w przystępnych cenach. W takim pokoju poczujecie się wyjątkowo, zaś romantyczna atmosfera na pewno dobrze wpłynie na noc poślubną.

 


 

 

wedding-rings-150300_640Więcej informacji:

 


 

 

champagne-160867_640Ślub, to wielkie przedsięwzięcie, które wymaga nakładu finansowego oraz nakładu sił. Jednakże, jeśli dobrze rozplanujemy swój czas, zrobimy listę spraw do załatwienia i będziemy się trzymać terminów, to zaoszczędzimy nerwów i stresu.

Leave a Comment