Baseny z piłeczkami

Gdy za oknem pogoda pozostawia wiele do życzenia, lub dziecko jest zbyt małe na kąpiel w wodzie warto zainwestować w zestaw, który będzie praktyczny i wielofunkcyjny, lub wybrać się na salę zabaw, w której dziecko ma bardzo dużo atrakcji pozytywnie wpływających na jego rozwój. 

Baseniki z piłkami dla dzieci

suchy basen z kulkamiPogoda nie zawsze dopisuje, lub maluch jest zbyt mały na kąpiel w basenie z wodą. Możemy zastąpić go suchym basenem. Taka atrakcja jest dla dziecka bardzo korzystna pod względem rozwoju. Podczas takiej suchej kąpieli wspomagana jest integracja sensoryczna, motoryka mała i duża i rozwój poznawczy. Ponadto dziecko uczy się rozróżniać kolory. Suchy basen z kulkami może być pompowany, oraz rozkładany. Możemy zakupić go wraz z kulkami, lub osobno, choć pierwsza opcja z pewnością będzie bardziej opłacalna. Wielkość basenu powinniśmy dobrać do wieku dziecka, oraz wielkości ogrodu, lub pokoju, w którym będzie wykorzystywany. Ponadto, jeśli chcemy dziecku zapewnić więcej wrażeń i rozrywki możemy wybrać się z nim na salę zabaw, które zwykle są w większości miast. Sale mogą oferować opiekę nad dzieckiem, dzięki temu rodzice mogą w tym czasie spokojnie wybrać się na zakupy, czy pozałatwiać ważne sprawy. Cena zabawy w takiej sali zabaw waha się od 10zł do 50zł za godzinę, w zależności od wielkości oraz miasta i cen w nim obowiązujących. Im dłuższy czas pobytu, tym cena za godzinę ulega zmniejszeniu, a bardziej opłacalną opcją jest wykupienia całodniowego karnetu. Sale zabaw nie tylko posiadają duże baseny z piłkami, ale są również wyposażone w duże kondygnacje, tunele i różnego rodzaju zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, itd. (dla młodszych i starszych dzieci).

Rozwój motoryki dużej u dziecka jest niezwykle ważny. Wpływa on nie tylko na dobrą sprawność fizyczną, ale również na motorykę małą, rozwój mowy, rozwój emocjonalny, oraz społeczny. Dziecko podczas zabawy ruchowej nabywa umiejętności sprawnościowe, oraz bardzo często społeczne (jeśli mamy do czynienia z kontaktem i zabawą w gronie dużej liczbie dzieci).