Bezpieczne podejście do prac wysokościowcyh

Prace na wysokościach nie należą do największych oraz do bezpiecznych prac. Dlatego bardzo ważne jest szkolenie BHP oraz odpowiednie zabezpieczenia, po to, aby uniknąć zagrożenia życia osób, które pracują na wysokościach. Ważny także jest odpowiedni strój takich osób.

Sprzęt do prac wysokościowych

podnośnik koszowy do prac wysokościowychDo prac wysokościowych wykorzystuje się wiele pomocnych urządzeń, jak na przykład podnośniki czy rusztowania. Podczas prac przy elewacji w Warszawie wynajęto podnośniki koszowe. Jest to pojazd, który przybył na teren budowy wraz z koszem na ramieniu hydraulicznym. Ten podnośnik w łatwy sposób pomógł w podniesieniu pracowników na odpowiednią wysokość, na której mogli oni pracować przy elewacji. Także do prac przy elewacjach bardzo dobrze sprawdzają się rusztowania, które rozkłada się w miejscu, gdzie mają być prowadzone prace.Prace wysokościowe to takie, które są prowadzone, co najmniej jeden metr nad powierzchnią ziemi lub podłogi. Jednak do takich prac nie zalicza się miejsc, które ze wszystkich stron są otoczone pełnymi ścianami lub ścianami z oknami o wysokości co najmniej półtora metra. Także do takich prac nie zalicz się miejsc, które są wyposażone w stałe konstrukcje lub tez urządzenia, które chronią przed upadkiem z wysokości pracownika. Prace, które prowadzi się na wysokościach musza być tak zorganizowane, aby nie dopuszczać do wychylania się pracownika poza barierki. Prace na wysokościach prowadzi się między innymi na:

  • drabinach
  • rusztowaniach
  • pomostach
  • podnośnikach
  • klamrach

Te elementy powinny zawsze być stabilne oraz zabezpieczone przed zmianą położenia. Podczas tych prac, szczególnie, jeśli nie ma barierek, to dobrze, aby pracownicy byli wyposażeni w specjalne pasy, które zapobiegną upadkom z wysokości. Właśnie w ten sposób prace wysokościowe w Warszawie, na jednej z budów wieżowca były zabezpieczone.

Buty meindl dla osób pracujących na wysokościach

obuwie roboczeOsoby, które pracują na wysokościach powinny także posiadać odpowiedni ubiór w tym buty. Jedną z propozycji są buty meindl. Są one raczej do wypraw górskich, jednak posiadają jedną z zalet, które mogą sprawić, że dla osób, które pracują na wysokościach są odpowiednie, a mianowicie posiadają one specjalną podeszwę, która zapobiega ślizganiu się. Nawet, gdy powierzchnia jest mokra. Dlatego są one tak odpowiedni, gdy pracuje się na wysokościach. Tak samo wygląda sprawa z inna propozycją, jaką są buty chiruca. Poza tym oba przykłady obuwia stabilizują stopę, jak i zabezpieczają ją przed uszkodzeniami, jakie mogą powstać podczas prac wykonywanych na dużych wysokościach.

Rękawice robocze dla robotników

rękawice roboczeStrój roboczy każdego robotnika, nie tylko tego, co pracuje na wysokościach jest bardzo ważny. W takim przypadku sklep z odzieżą roboczą będzie odpowiednim miejscem, aby znaleźć całe wyposażenie dla takich pracowników. Można tam znaleźć każdy element stroju zaczynając od butów roboczych. Takie buty powinny być specjalne utwardzone oraz posiadać metalowy nosek, która ochroni stopę przed uszkodzeniami. Także powinny takie buty posiadać podeszwę, która ochroni przed poślizgnięciem się. W taki sklepie także można znaleźć rękawice robocze. Ich materiał, jak i krój zalezą od tego, do jakich prac będą używane. Zadaniem rękawic roboczych jest ochrona dłoni oraz ich skóry przed uszkodzeniami oraz obdarciami. Także w takim sklepie można znaleźć inne elementy stroju, czyli cały ubiór, jak i nakolanniki lub kaski.


Dodatkowe wiadomości związane z tematem dostępne na:

  • Auto-lift.eu – strona internetowa firmy oferującej wynajem podnośników koszowych
  • Silesiasports.eu – sklep online oferujący buty marki meindl
  • 4budowlani.pl – portal internetowy dla fachowców z branży budowlanej

Podsumowanie

Podczas prac na wysokościach powinno zachować się wszelkie względy bezpieczeństwa, gdyż taka praca grozi przede wszystkim upadkiem z dużej wysokości. Dlatego po pierwsze należy przestrzegać zasad BHP jak i pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu oraz ubiorze.

Leave a Comment