Biwak, czyli namiot turystyczny w plecaku i w drogę – namiot turystyczny, plecak turystyczny, buty trekingowe

Planując swoje wakacje najczęściej w podróż wybieramy się w trakcie dwóch najgorętszych miesięcy w roku. Latem mamy większe możliwości, bardziej atrakcyjne oferty i przede wszystkim szanse na ładną pogodę. Dzieci i młodzież z niecierpliwością czekają do końca roku szkolnego, a dorośli w tym czasie planują swoje urlopy. W zależności od upodobań możemy wybrać się w góry, na Mazury lub nad morze. Do dyspozycji mamy nie tylko Polskę, ale także wiele miejsc za granicą. Jedni biwakują nad jeziorem, a inni wolą wybrać się w tropiki.

Oprócz wyboru miejsca docelowego różnimy się także pod względem spędzania wolnego czasu i wybierania noclegu. Osoby, które lubią aktywność i kontakt z naturą wybierają pola namiotowe z dala od głównych miejscowości turystycznych takich jak choćby Kudowa Zdrój, Zakopane czy Krynica Morska. Tymczasem Ci, którzy od wakacji oczekują luksusu decydują się na bardziej ekskluzywne warunki, przykładem tu mogą być pensjonaty, a nawet apartamenty w Kudowej. To jaki wariant wybierzemy zależy tylko od nas. Jeśli do gustu przypadła nam propozycja biwaku, to sprawdźmy jakie akcesoria będą nam niezbędne.

Co powinien mieć taki wczasowicz? Jakie buty trekingowe wybrać, i jak powinien wyglądać dobry plecak turystyczny? – doradza nam przewodnik z Kudowej Zdrój

kudowa zdrójPrzede wszystkim już na samym początku należy zaznaczyć, że pola namiotowe i typowe biwaki nie są przeznaczone tylko dla osób młodych. Owszem młodzież z większym zainteresowaniem wybiera ten właśnie wariant, ale istnieje spore grono poważnych i dorosłych osób, które nie wyobrażają sobie innych wakacji. To prawdziwa przygoda, doskonały sposób na odreagowanie stresujących miesięcy w pracy i dobry moment na relaks. Wybierając się na takie wakacje powinniśmy wyposażyć się w kilka kluczowych przedmiotów.

 

plecak na biwakNa biwaku będą nam potrzebne:

  • sportowe ubrania,
  • buty trekingowe,
  • zapas jedzenia,
  • śpiwór,
  • karimata,
  • namiot,
  • latarka.

Do podstawowego wyposażenia biwakowicza należy także zaliczyć wiele innych elementów. Nie obejdzie się bez dobrego noża, menażek, papieru toaletowego, apteczki z podstawowym wyposażeniem, igły i nici, zapasu wody, bielizny termoaktywnej i zapałek.

Jaki plecak?

A jeśli uda nam się już zgromadzić takie przedmioty, to warto wybrać dobry plecak turystyczny w który się spakujemy. Zasada wyboru jest bardzo prosta. Plecak na biwak powinien być odporny, wykonany z wysokiej jakości materiałów i jednocześnie lekki. Jak widać z powyższych przykładów na taką wyprawę musimy zabrać sporo rzeczy i dlatego też, waga plecaka będzie miała duże znaczenie.
Jeżeli nasze wakacje mają trwać dłużej niż kilka dni, to tym bardziej lista rzeczy do zabrania się wydłuży, a nasz plecak powinien to wszytko pomieścić. Ważnym aspektem będzie także liczba przegród i wodoodporne powłoki. Cały plecak nie musi być odporny na wodę, ale dobrze gdy ma jakieś wodoodporne kieszonki na przykład na dokumenty. Poza tym plecak dla rasowego turysty musi mieć regulowane rączki.

A teraz czas na namiot

Kolejnym elementem wyposażenia będzie namiot turystyczny. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą wynajmować przyczepy kempingowej, i którzy sami chcą wybrać sobie miejsce do spania. Niekoniecznie musi to być typowe pole namiotowe. Turyści, którzy wolą w samotności spędzać swój wolny czas mogą rozbić się praktyczne w każdym wybranym przez siebie miejscu. Profesjonalny namiot turystyczny wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa, jest lekki, można go złożyć do niewielkich rozmiarów i łatwo się go rozkłada. W ofercie wielu producentów mamy namioty pojedyncze lub dla kilku osób.


 

Informacje pochodzą z:podróż


 

Ostatnie rady

Wybierając się na biwak w Sudety, czy nawet do Kudowej Zdrój powinniśmy mieć także wygodną odzież i profesjonalne obuwie. Nawet jeżeli nie jedziemy w góry, to buty trekingowe zawsze nam się przydadzą. Chodzenie po lesie w klapkach nie jest rozsądnym pomysłem, a specjalistyczne buty, to zakup na wiele sezonów. Jeżeli wybierzemy produkty uszyte z oddychających materiałów, to jedna para obuwia posłuży nam na kilka lat. Spędzanie czasu na łonie przyrody, to idealny pomysł na wakacje z całą rodziną.
Zanim jednak wybierzemy się w jakieś nieznane tereny dokładnie sprawdźmy czego możemy się spodziewać, informujmy o naszym wyjeździe rodzinę i zostawmy jakieś namiary do siebie. Nie ma znaczenia czy wybieramy się w góry czy nad jezioro, zawsze najważniejsza jest rozwaga i bezpieczeństwo.

Leave a Comment