Budowa domu z basenem

Wiele osób marzy o wybudowaniu własnego domu, a co dopiero domu z basenem, w którym by się miło mieszkało i żyło, a letnią porą oddawało się relaksowi. Przyjemna wizja, nieprawdaż? Jednak jak wziąć się za takie przedsięwzięcie?

Na start projekt domu

projekt domuNa początek należałoby zacząć od projektu domu. Jego wybór to początek realizacji marzeń o swoim własnym gniazdku. Dlatego tak ważne jest dokonanie wyboru właściwej firmy, który przygotuje dla nas profesjonalny projekt, uwzględniając wszystkie nasze potrzeby, sugestie, ale także i możliwości finansowe. Przygotowanie projektu powinno rozpocząć się od obejrzenia przez projektantów naszej działki. Jeśli zależy nam na powstaniu energooszczędnego domu, co w tych czasach jest bardzo ważne, bo pozwala zaoszczędzić wiele pieniędzy na ogrzewaniu, projektanci muszą w odpowiednim miejscu na działce usytuować dom. Dodatkowo na energooszczędność przekłada się także zwarta bryła projektowanego domu, dzięki czemu będzie on tracił jak najmniej energii cieplnej. Dobór odpowiednich materiałów i ich jakość nie pozostaje także bez znaczenia. Po uwzględnieniu wszystkich tych elementów powstaje gotowy projekt naszego domu wraz z wizualizacją, który zostaje nam przedstawiony do zaakceptowania. Jest to moment decydujący, bo to w tej chwili zapada ostateczna decyzja co do formy, wyglądu oraz funkcjonalności naszego przyszłego lokum.

Realizacja projektu – firma budowlana

firma budowlanaWiększość osób nie posiada wystarczającej ilości czasu, aby samodzielnie wybudować dom, zresztą nie wszyscy potrafią także prowadzić prace budowlane. Budowa domu to bardzo ważny etap, od tego jak zostanie on wykonany i przy użyciu jakich materiałów będzie zależeć to, czy będzie on bezpieczny i trwały. Dlatego jeśli nie posiadamy na ten temat potrzebnych informacji i kwalifikacji to jego wykonanie lepiej zlecić specjalistom, którzy pracują niemal całe życie w tej branży. Po pierwsze wybierając takie rozwiązanie mamy pewność, że dom wybudowany zostanie w sposób profesjonalny, a co za tym idzie będzie solidny, po drugie firmy budowlane dają gwarancję na wybudowane przez siebie domy, więc jeśli coś by się działo, zawsze możemy się do nich zgłosić. Przy budowie domu można wymienić trzy fazy:

  • stan surowy
  • prace deweloperskie
  • prace pod klucz

Wszystkie te elementy są bardzo ważne, a ich wykonanie leży w gestii różnego rodzaju fachowców, których przy budowie domu pracuje nawet do dwudziestu. Widać, że budowa to nie jest zadanie proste, dlatego jeśli chcemy mieć pewność, że nasz dom powstanie w kompleksowy sposób i spełni wszystkie nasze oczekiwania, lepiej zlećmy jego wykonanie profesjonalnej firmie.

Relaks w domu – basen ogrodowy

basen ogrodowyBudując dom warto także zająć się aranżacją przestrzeni przydomowej, w której projekcie także może warto uwzględnić basen. Prędzej czy później większość osób posiadających ogród decyduje się na wybudowanie go lub zakup gotowego. Gotowe baseny jednak nigdy nie są tak trwałe, a budowa w istniejącym ogrodzie często odstrasza, bo wiąże się z bałaganem i bądź co bądź pod basen trzeba zniszczyć trochę zagospodarowanego już terenu. Dlatego lepiej zrobić to na początku, kiedy jeszcze wszystko jest rozkopane a dom dopiero powstaje. Koszta budowy może trochę wzrosną, jednak nie będzie to aż tak wielka różnica, a w przyszłości na pewno będziemy zadowoleni z takiej decyzji. Do tego mamy, możliwość wyboru różnego rodzaju niecek basenowych, które pozwalają na dobranie wariantu odpowiadającego naszym potrzebom i co ważne naszym możliwościom finansowym. Wielkość basenu i jego rodzaj dostosujmy do własnych potrzeb, nie ma sensu tracić pieniędzy i budować ogromnego basenu, jeśli nie zamierzamy w nim pływać, a raczej mamy w planach leżeć przy brzegu sącząc chłodne piwo, wówczas w zupełności wystarczy nam basem mniejszych rozmiarów. Zazwyczaj od przydomowego basenu nie oczekuje się możliwości trenowania sportów wodnych, a szukamy w nich ochłody i ucieczki przed upalnymi letnimi dniami, a na budowę takiego basenu wcale nie potrzeba tak wiele jakby się mogło zdawać.


 

Źródła:


Reasumując:

Decydując się na budowę domu w planach uwzględnijmy wszystko to co może sprawić, że dom i obszar przydomowy będą miejscem, w którym będzie nam się równie dobrze mieszkało, co bawiło i odpoczywało. Dlatego rozpoczynając budowę nie przywiązujmy uwagi tylko do samego projektu domu, ale weźmy pod uwagę także aranżacje terenów przydomowych i projektowanie ogrodu. Zwrócenie uwagi na te elementy pozwoli w przyszłości w pełni cieszyć się naszą prywatną przestrzenią.

Leave a Comment