Cenny sok z Noni

W naszej diecie bardo często brakuje odpowiedniej ilości warzyw i owoców, które są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Muszą one być uzupełniane każdego dnia, a świetnym sposobem na to jest picie soków.

Co znajdziemy w soku z Noni?

sok z noni cenaNa rynku znajdziemy wiele naturalnych soków, które mogą być uzyskiwane z mniej lub bardziej znanych owoców lub warzyw. Jeżeli nie są przetworzone i nie mają zbędnych dodatków, to z pewnością są zdrowe i warto je włączyć do codzienne diety. Na pewno godnym uwagi jest sok z Noni cena jego wynosi około pięćdziesiąt złotych za litr, zatem nie należy do najtańszych, ale za to jest bardzo wartościowy. Pochodzi z owoców morwy indyjskiej, która w regionie Polinezji jest uznawana za cudowną roślinę. Najcenniejszy jest właśnie sok z jej owoców, ponieważ jest skarbnicą witamin i minerałów oraz cenionych substancji i związków. Wiele badań naukowych potwierdza przeciwnowotworowe działanie soku, ponieważ zawiera on związki mogące zahamować namnażanie komórek rakowych. Ponadto jego składniki wpływają na ogólną poprawę stanu zdrowia i odporności, co jest bardzo istotne u pacjentów onkologicznych. Sok z Noni może także przeciwdziałać cukrzycy, miażdżycy, problemom trawiennym, a nawet wykazuje działanie przeciwbólowe. Oczywiście w każdym przypadku liczy się spożywana ilość, której nie wolno przekraczać, ponieważ sok może mieć zbyt intensywny wpływ na nasz organizm. Przeważnie wystarczy kilka łyżek dziennie, aby móc się cieszyć jego cennymi właściwościami.

Tego typu soki kupimy przede wszystkim w sklepach ze zdrową żywnością, ponieważ są zaliczane do kategorii superfoods. Stosowanie soku z Noni z pewnością przyniesie nam mnóstwo korzyści zdrowotnych, tym bardziej jeżeli będziemy go przyjmować profilaktycznie.