Cewnik do odsysania górnych dróg oddechowych

 

Cewnik w pojęciu medycznym to cienka rurka wprowadzana do narządów wewnętrznych w celach dokonania pomiarów, aplikacji leków, czy odsysania nadmiaru płynów ustrojowych. Nowoczesne cewniki do odsysania górnych dróg oddechowych są stosowane w przypadkach, gdy naturalne metody oczyszczania zawodzą i potrzebne jest mechaniczne wspomaganie procesu.

Rurki odsysające wydzielinę z górnych dróg oddechowych

cewnik do odsysania górnych dróg oddechowychNowoczesne cewniki do odsysania górnych dróg oddechowych są wykonane z miękkiego, przezroczystego PCV, materiału odpornego na złamania i skręcanie, które umożliwią wprowadzanie i obserwację odsysanej wydzieliny. Mają kształt przewodu z okrągłą końcówką i otworami odsysającymi, zmniejszającymi szanse na zablokowanie cewnika. Miękki cewnik do odsysania górnych dróg oddechowych to optymalna ochrona delikatnych tkanek. Rodzaj cewnika determinuje jego zastosowanie. Cewnik do odsysania górnych dróg oddechowych jest stosowany zarówno w specjalistycznej opiece hospitalizacyjnej, jak i w warunkach hospicyjnych i domowych. Rynek dysponuje dużym wyborem cewników z końcówkami dostosowanymi do odsysania górnych dróg oddechowych stosowanych w profesjonalnej opiece medycznej. Cewnik do odsysania górnych dróg oddechowych musi spełniać najwyższe wymagania produktowe ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia delikatnej błony śluzowej skutkujące zwiększoną podatnością na zakażenia – urządzenie musi być bezwzględnie sterylne, dlatego jest pakowane jednorazowo i sterylizowane głównie tlenkiem etylenu.

Proces odsysania górnych dróg oddechowych nie jest miłym przeżyciem, jednakże nowoczesne cewniki w elastycznym kształcie i dopasowujące się do naturalnych krzywizn tkanek miękkich minimalizują dyskomfort, zapobiegają otarciom i uszkodzeniom górnych dróg oddechowych.