Co jest potrzebne do przyklejenia folii termokurczlwej?

Aby prawidłowo nałożyć folię na pożądany element, potrzebne są podstawowe narzędzia, takie jak rakla do folii, opalarka, nożyk introligatorski oraz szmatka. Pierwszym krokiem jest odtłuszczenie danego elementu, tak by nie znajdowały się na nim żadne drobne opiłki piasku bądź kurzu. Do tego potrzebna jest szmatka z benzyną ekstrakcyjna. Po wyschnięciu odtłuszczacza element jest już gotowy do nałożenia folii.

Jak przykleić folię termokurczliwą?

rakla do foliiPierwszym krokiem, jest wymiarowanie elementu. Należy odrysować wybrany kształt z lekkim zapasem materiału. Po dokonaniu, wycięcia nożykiem introligatorskim, można zdjąć część papieru z folii, pod którym znajduje się klej. Przyklejać należy starannie, tak by bardzo duże bańki powietrza, nie znajdowały się pod folią. Kiedy kształt znajduje się na swoim miejscu, należy uruchomić opalarkę. Dzięki wysokiej temperaturze, która wydobywa się z opalarki, folia zacznie się kształtować, staje się bardziej plastyczna. Aby pozbyć się baniek powietrza, należy użyć rakli i bardzo delikatnie kierować bańki w stronę najbliższej krawędzi, tak by powietrze nie znajdowało się w miejscu przylegania folii. Z dostępnym asortymencie znajdują się rakle miękkie i twarde. Dodatkowo mogą być pokryte filcem, tak by dało się pracować na mokro. Kiedy już cały element został oklejony, można użyć nożyka introligatorskiego, by odciąć wystający nadmiar materiału. Należy zrobić to, tak by nie uszkodzić lakieru znajdującego się pod spodem.

Folia ochronna jest termokurczliwa i nadaje się do oklejania karoserii pojazdów, elementów kokpitu auta. Dzięki temu pojazd zyskuje większą ochronę na odpryski, czy na przykład działania promieni UV. W dostępnym asortymencie znajdują się też folię, do przyciemniania szyb. Dużą zaletą korzystania z takich rozwiązań, jest cena oraz czas pracy.