Co powinno się znaleźć na stacji kontroli pojazdów?

Niektóre sprzęty i urządzenia, które powinny się znaleźć na stacji kontroli pojazdów są jasno określone w przepisach. Inne z kolei trzeba zapewnić z tego względu, aby łatwiej można było prowadzić taką działalność. Warto przybliżyć temat, aby zarówno użytkownicy, jak i osoby planujące otworzyć taką stację, wiedziały co jest na niej konieczne.

Stacje kontroli pojazdów – wyposażenie

sprawdzanie kół w stacji kontroli pojazdówNa początek koniecznie trzeba napisać o tych elementach wyposażenia, bez których stacja kontroli pojazdów nie może się obyć. Bez względu na to czy miastem urzędowania jest Bydgoszcz, czy jakieś inne miasto, trzeba dokładnie zapoznać się z wymogami. By znać je wszystkie, polecamy zapoznać się z przepisami, które znajdują się w Dzienniku Ustaw z 2006 roku numer 40 poz. 275. My jednak omówimy niektóre z nich, aby dać ogląd na sprawę. Stacja kontroli pojazdów musi posiadać:

  • sprzęty miernicze
  • urządzenie do kontroli hamulców i opóźnieniomierz
  • urządzenie do kontroli kół i ich ustawienia
  • narzędzia do montowania
  • przyrząd do pomiaru poziomu dźwięku
  • urządzenie do pomiaru przepuszczalności światła w szybach

Szczegółowych informacji na temat pozostałych wymagań trzeba szukać w Dzienniku Ustaw. Mniej więcej jednak widać, że wymagania sprzętowe są jasno określone. Nie może tutaj być żadnych uchybień w postaci niedoposażenia. Stacja diagnostyczna musi mieć wszystko, co potrzeba, aby jej pracownik mógł dokładnie skontrolować stan techniczny pojazdu. Okręgowe stacje kontroli pojazdów muszą spełniać więcej warunków niż te zwykłe. Muszą być wyposażone w więcej sprzętu.

Telefony gigaset do obsługi administracyjnej

telefon voipWyposażenie narzędziowe i sprzętowe jest oczywiście najważniejsze. Trzeba jednak zadbać również o skuteczny kontakt z klientem. W każdym biznesie przyda się co najmniej jeden profesjonalny telefon, a czasami nawet centrala telefoniczna VoIP. Dzięki takiemu urządzeniu rozmowy telefoniczne mogą być tańsze, a zarządzanie nimi łatwiejsze i bardziej zaawansowane. Takie rozwiązanie może się przydać w różnych rodzajach działalności. Opłaca się nawet przy zatrudnianiu zaledwie kilku pracowników. Centrala umożliwia na przykład nagrywanie rozmów czy zarządzanie zdalne. Chętnie korzystają z tego na przykład firmy z Bydgoszczy. Nie jest to rozwiązanie jedynie dla działalności związanych z marketingiem i sprzedażą. Niezależnie od tego, co się wybierze, trzeba mieć na uwadze łatwość kontaktu. Ludzie bowiem chcą mieć możliwość zadania pytań czy zorientowania się po prostu w godzinach otwarcia placówki. Dziś mało która działalność funkcjonuje bez połączenia z Internetem. Również ten aspekt trzeba brać pod uwagę. Przejrzysta strona internetowa to na pewno atut. Jej brak może być zaś bardzo niekorzystny i stanowić gwóźdź do trumny dla biznesu.

Zbiornik szczelny i inne elementy

zbiornik szczelny z plastikuWarto też nadmienić, że będzie potrzebne oczywiście zaplecze sanitarne. Dobrze jest postarać się, aby stacja kontroli była jak najbardziej ekologiczna. Szambo plastikowe, które będzie szczelne jest bardziej korzystne dla środowiska. Jeśli więc buduje się nową stację, to warto wziąć pod uwagę takie rzeczy. Inna sprawa to też wyposażenie łazienki w sprzęty niezbędne. Na pewno nie można zapomnieć o pomieszczeniach gospodarczych, które mimo iż nie są najważniejsze w prowadzeniu działalności, to jednak są konieczne. Pracownik musi mieć przestrzeń, aby zjeść spokojnie posiłek czy umyć ręce po sprawdzaniu stanu technicznego pojazdów. Żadnej z tych rzeczy nie może zabraknąć. Nie należy o tym zapominać, mimo iż tutaj już nie ma aż tak konkretnych przepisów. Konieczne wyposażenie jednak nasuwa się na myśl samo. Wystarczy tylko posłuchać głosu rozsądku.


Inne źródła wiedzy w zakresie analizowanych zagadnień:

  • Moto.pl – portal internetowy z wiadomościami i artykułami motoryzacyjnymi
  • Xmotorsport.pl – strona internetowa stacji kontroli pojazdów z Bydgoszczy
  • Voip24sklep.pl – sklep online sprzedający telefony voip marki gigaset
  • Domi-zbiorniki.pl – witryna internetowa firmy oferującej szambo plastikowe

Podsumowanie

Niektóre wymagania stawiane stacji kontroli pojazdów są ściśle określone przez przepisy. Inne wymogi trzeba spełnić po prostu dlatego, aby działalność mogła prawidłowo funkcjonować. Przed otworzeniem nowej placówki trzeba dokładnie sobie rozplanować kwestie wyposażenia i zadbać o każdy jego aspekt.

Leave a Comment