Co to jest wirtualność?

Wirtualność to sztuczny obraz rzeczywistości wykreowany za pomocą technologii informatycznej. Otrzymujemy komputerową wizję przestrzeni, zdarzeń i przedmiotów zarówno ze świata realnego, jak i fikcyjnego. Rzeczywistość wirtualną uzyskuje się poprzez generowanie obrazów i dźwięków, a dzięki manipulatorom można wchodzić w interakcję ze środowiskiem symulowanym przez komputer.

Atrakcyjne wycieczki komputerowe

wirtualne wycieczkiWirtualną rzeczywistość można stworzyć w technologii 2d lub 3d, na małym lub dużym (czyli kinowym) ekranie. Dla uzyskania właściwego efektu technologii 3d, trzeba założyć specjalne okulary. W technologii 2d nie ma takiego wymogu. Aby zrealizować wirtualne wycieczki, trzeba zastosować specjalny program, wykonać szereg zdjęć panoramicznych i wykazać się sporym profesjonalizmem. Tym niemniej ta forma wizualizacji staje się coraz bardziej popularna i to w biznesie. Możliwość dokładnego obejrzenia miejsca lub przedmiotu na pewno ułatwi podjęcie decyzji o jego zakupie. Właściwie podjęcie większości decyzji życiowych warto poprzedzić wirtualnym oglądem. Może to być szkoła lub uczelnia, na którą chcemy uczęszczać, firma, w której zamierzamy pracować, lokal, w którym ma się odbyć uroczystość itp. Można to wszystko dokładnie spenetrować nie ruszając się z domu. Oprócz merkantylnych korzyści, wirtualne wycieczki mogą również dostarczyć moc wrażeń i strawy duchowej. W tym celu trzeba odwiedzić – oczywiście wirtualnie – obiekty zabytkowe, muzea i miejsca polecane przez przewodniki turystyczne.

Coraz więcej tych miejsc stwarza taką możliwość i chwała im za to. Udostępnianie milionom ludzi starym, biednym, niepełnosprawnym, którzy nigdy nie mogliby odwiedzić Luwru, lub innego równie atrakcyjnego miejsca, tych dóbr kultury jest gestem humanitarnym najwyższej miary.