Czy film reklamowy sprawdzi się w przypadku psich akcesoriów?

Coraz więcej osób, decyduje się na czworonożnego przyjaciela, w związku z czym wzrasta zainteresowanie różnymi akcesoriami i usługami dla zwierząt. W związku z czym, powstaje coraz więcej firm, które wychodzą na wprost oczekiwaniu konsumentów. Jednak każda nowa działalność musi najpierw do klienta dotrzeć, a do tego niezbędna jest reklama.

Ubranko, budka i materac dla psa

pies na legowiskuPoza miską dla naszego pupila, niezbędne jest także posłanie dla psa, gdyż będzie to miejsce jego ustronne miejsce kojarzące mu się z bezpieczeństwem. Jedni decydują się na te najbardziej tradycyjne jak kocyk, czy materac. Pasjonaci jednak, wybierają te bardziej różnorodne zaczynając od budek dla psa, wykonanych z materiału po kanapy, fotele, łóżka z baldachimem, a nawet, wykonane z materiału samochody. Ważne jest jednak, przede wszystkim, aby było ono wygodne, i bezpieczne dla naszego czworonoga. Szczeniaki i młode psy mają tendencję do gryzienia, dlatego zdecydowanie nie będzie dla nich najlepszy kosz wiklinowy, gdyż to, że pogryzą go w jeden dzień jest pewne. Do tego ostre kawałki wikliny mogą się im powbijać w ciało tworząc w ten sposób zagrożenie dla ich zdrowia. Ważne jest także to, aby można było czyścić materiał z jakiego zostanie wykonane legowisko. W znacznym stopniu zwiększy to higienę psa, a także uchroni nas od przykrych zapachów. Innym istotnym elementem, jest sam rozmiar posłania. Nie może ono być przede wszystkim za małe. Dorosłego psa, należy zmierzyć od głowy do podstawy i do tego wyniku dodadać 20 cm. W ten sposób uzyskamy odpowiednią długość i szerokość legowiska. Z reguły przyjmuje się, że powinno ono być tak duże, aby pies mógł swobodnie się w nim wyciągnąć, a do tego zmieścić swoje zabawki, które na pewno będzie tam przynosił. Jeżeli zaś kupujemy posłanie dla szczeniaka, pamiętajmy, że niedawno został on zabrany od matki i potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, dlatego wielki pusty kojec może nie być odpowiednim miejscem dla niego. Owszem można kupić większy, ale wtedy pomyślmy o maskotce czy kocyku, aby wypełnić jakoś dużą przestrzeń.

Ubranka dla psa

posłanie dla psaZimą niekiedy, psom o krótkiej sierści, lub tym starszym może być zwyczajnie zimno, dlatego coraz bardziej popularne stały się ubranka dla psów. Zazwyczaj w sklepach możemy znaleźć:

 • sweterki
 • kurtki
 • kombinezony
 • płaszczyki
 • derki
 • skafandry

Jednak psia moda idzie cały czas do przodu, w związku z czym na rynek wypuszczono także ubranka okazyjne typu:

 • muszki, krawaciki, apaszki
 • spódniczki
 • spodnie na szelkach
 • sukienki
 • kamizelki i pulowery

Poza tym jednak, w ofercie sprzedawców akcesoriów i psiej odzieży znajdziemy również buciki, a także ubranka pooperacyjne.

Usługi psiego salonu

strzyżenie psaWystrój i akcesoria naszego psa to nie wszystko, gdyż hitem na biznes może być także salon psiej urody. Coraz więcej właścicieli kudłatych pupili korzysta z usług psiego salonu, aby utrzymać sierść swojego psa w idealnym stanie. Usługi psiego salonu obejmują najbardziej popularne zabiegi jak:

 • kąpiel
 • strzyżenie
 • czyszczenie uszu i zębów
 • wyczesywanie
 • skracanie pazurów
 • usuwanie kleszczy

Jednak, aby bardziej przyciągnąć klientów większość psich salonów znacznie poszerza swoje usługi o te bardziej nietypowe jak maseczki odmładzające, farbowanie i pogłębianie naturalnego koloru sierści, pawdicure czyli malowanie pazurów, regeneracja popękanych poduszek czy perfumowanie.

Filmy reklamowe – czyli najlepszy sposób na reklamę

edycja spotu reklamowegoW dzisiejszych czasach każdy korzysta z telewizji, w związku z czym jest to najlepsze źródło dotarcia do konsumentów. Spotem reklamowym zazwyczaj około 30 sekundowe, krótkie filmy reklamowe, które wyświetlane są w przerwach programów telewizyjnych lub filmów. Jednak, aby to właśnie nasza reklam została zapamiętana, musi ona być odpowiednio nakręcona. Mocnym atutem tej branży jest fakt, że do spotu można wykorzystać wszystkim pozytywnie się kojarzące szczeniaki i wywołujące u ludzi podobne odczucia co widok dzieci. Także jeden punkt dobrej reklamy mamy już za sobą. Ważne jest także, to aby była ona treściwa i prosta w odbiorze, a zarazem ciekawa i zabawna. Każda dobra reklama filmowa, opiera się także na krótkim przedstawieniu korzyści, jakie wynikają z zakupu danego produktu czy też skorzystania z reklamowanej usługi. Również i tutaj nie może tego zabraknąć.


Wartościowe źródła informacji związanych z tematem:

 • Lauren Design – witryna internetowa producenta budek i materacy dla psów
 • Loff Studio – strona internetowa firmy nagrywającej filmy i spoty reklamowe
 • Wirtualnemedia.pl – serwis internetowy poświęcony mediom i reklamie

Podsumowanie

Sprzedawcy psich ubranek oraz oferujących usługi z zakresu pielęgnacji psów, nie mają łatwo, ze względu na bardzo dużą konkurencję na rynku. Jednak odpowiednia reklama, może zapewnić sukces w tej dziedzinie. Warto także zauważyć, że nie wiele osób z tej branży, decyduje się na taką formę reklamy, dlatego mamy dużą szansę na zauważanie.

Leave a Comment