Czy tylko trener personalny może pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi?

Wiele osób marzy o tym, aby mieć lepszą sylwetkę. Czasami te pragnienia są zupełnie nierealne, ponieważ ciężko przechytrzyć naturę. Niektóre cechy figury są zależne po prostu od genetyki. Niemniej jednak dbanie o właściwą wagę jest jak najbardziej możliwe, a nawet wskazane.

Czy trener personalny to konieczność?

trener osobistyNie każdy potrafi się na tyle zmobilizować, aby samemu zapewnić sobie trening. Ciężko czasami zmobilizować się do codziennych ćwiczeń, zwłaszcza tym osobom, które dotąd nie miały żadnego ruchu. Bezskuteczne okazuje się strofowanie się i postanawianie wciąż na nowo, że już od jutra na pewno człowiek weźmie się za siebie. W takich wypadkach bardzo pomocny jest trener osobisty. W Warszawie zresztą bardzo popularny jako metoda na zwalczenie własnego lenistwa i braku aktywności. Trener personalny nie jest jednak koniecznością, jeżeli chce się utrzymać właściwą wagę. Można ją osiągnąć przy małym wysiłku, jeżeli po prostu stosuje się bogatą w minerały i zróżnicowaną dietę. Odrobina ruchu jednak jest także wskazana, aczkolwiek nie musi polegać na wykonywaniu w kółko ćwiczeń. Nie trzeba zatrudniać profesjonalnego trenera, żeby móc cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją. Nie każdego na to stać, a równie dobrze można postarać się o zdrowie zadbać samemu. Jeśli nie czuje się motywacji do ćwiczeń, warto:

  • odpowiedzieć sobie na pytanie „”dlaczego”” chcesz żyć aktywnie,
  • znaleźć ciekawą alternatywę dla raz za razem wykonywanych ćwiczeń,
  • połączyć przyjemne z pożytecznym,
  • wciągnąć w zajęcia ruchowe kogoś znajomego,
  • powiedzieć komuś jaki ma się cel i poprosić, aby egzekwował czy się do niego dąży

Najważniejsze jest, aby wiedzieć, po co się coś robi. Nie tylko w przypadku utrzymania prawidłowej wagi, ale w ogóle. Jeżeli człowiek nie ma jasno wyznaczonego celu, jeżeli nie wie do czego jakieś działanie mu się przyda, to nie będzie zmotywowany, aby daną rzecz robić. Trzeba więc wyznaczyć sobie konkretne zadanie. Z tym, że niech ono będzie realne. Prawdziwym zabójcą motywacji jest zbyt wysokie postawienie sobie poprzeczki. Lepiej założyć sobie nieco mniej, nadal ambitnie, ale bez przesady, i być w stanie tego dokonać. Jeżeli zobaczy się, że cel został osiągnięty, to wówczas można spróbować zrobić coś więcej. Takie podejście będzie dużo bardziej efektywne.

Trener osobisty zachęci do ćwiczeń

treningi personalnePoza tym nikt nie powiedział, że wysiłek fizyczny musi wiązać się z nudą i być przykrą koniecznością. Nie trzeba robić nieskończonej ilości ćwiczeń w domowym zaciszu. Kiedy jest ciepło, można z tymi ćwiczeniami chociażby wyjść na świeże powietrze. Można też pojeździć na rowerze (to bardzo dobra metoda na rozruszanie różnych partii mięśni) albo nawet na początek zrobić dłuższy spacer. Powinno się po prostu dobrać czynności fizyczne do osobistych preferencji, tak aby były jak najmniej kłopotliwe. Wówczas szybko może się okazać, że nie są już tragedią, tylko radością. Jeżeli na początku nie jest się zmobilizowanym do aktywności, warto z kimś współpracować. Być może niedaleko mieszka koleżanka, która też chciała biegać? Dobrze będzie przestać odkładać to na kiedyś i zacząć po prostu ruszać się razem. Można odbywać wspólne poranne treningi, co zapobiegnie zniechęceniu. Zawsze, kiedy będzie się chciało zrezygnować, zmotywuje człowieka ta druga osoba. Warto także mówić o swoim celu jak największej ilości osób po to, aby uniemożliwić sobie rezygnację. Znacznie trudniej bowiem poddać się, kiedy się wie, że ktoś monitoruje wysiłki i na pewno zapyta, jak tam idą kroki w kierunku lepszej kondycji.

Tworzenie aplikacji mobilnych dla zdrowia

tworzenie aplikacji mobilnych na androidaPomocą w utrzymaniu prawidłowej wagi mogą być aplikacje na telefon. Dzięki nim można śledzić postępy, co jest pomocne. Można też dzielić się efektami z innymi. Pochwały na pewno będą działały dodatnio na samoocenę i chęć dalszego wykonywania aktywności. Tworzenie aplikacji na androida, które sprzyjają dbaniu o formę to nie rzadkość. Każdy z pewnością znajdzie taką, która będzie mu odpowiadać. Można wybrać te najpopularniejsze albo poszukać bardziej, jeżeli chce się mieć jakąś konkretną funkcjonalność. W tej dziedzinie na pewno jeszcze nie wszystko zostało zrobione i wciąż przyda się projektowanie aplikacji mobilnych. Dobrze jest zatem śledzić aktualne trendy w branży aplikacji mobilnych. Dla niektórych obecnie działające aplikacje będą skuteczną zachętą i pomocą w dbaniu o wagę i kondycję. Innym ciągle może czegoś w tej dziedzinie brakować, dlatego warto śledzić nowości.


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

  • Aktywnytrener.pl – strona internetowa trenera osobistego oferującego treningi personalne
  • Yarmobile – witryna internetowa firmy tworzącej aplikacje mobilne dla firm
  • Fit.pl – portal internetowy dla aktywnych ludzi uprawiających sport

Podsumowanie

Utrzymanie prawidłowej wagi to przede wszystkim osobiste zadanie. Nie jest więc konieczny do tego trener personalny, aczkolwiek czasami może mocno ułatwić spełnienie celu. Niemniej jednak można także postarać się o swoją kondycję zadbać samodzielnie. Jeśli osiągnie się efekt samemu z pewnością radość będzie jeszcze większa.

Leave a Comment