Czym cechują się wodne podkłady?

Każda osoba interesująca się makijażem doskonale wie, że dobrej jakości fluid jest połową sukcesu, jak nie jego całością. Pełni on bowiem wiele przydatnych funkcji dzięki którym nasz makijaż nie tylko wygląda lepiej, ale również znacznie dłużej utrzymuje się w stanie nienaruszonym na naszej twarzy.

Zalety wodnego podkładu 

wodny podkład do twarzyW przeciągu wielu lat powstało wiele różnorodnych rodzai podkładów do twarzy. Jedne sprawdziły się lepiej, a o innych szybko zapomnieliśmy. Prawda jest jednak taka, że nie istnieje jeden i doskonały podkład który sprawdzi się u każdego. Wszystko bowiem zależy od naszej skóry – jej rodzaju, oraz skłonności. Wodny podkład do twarzy jest jednakże podkładem który doskonale zda swój egzamin w większości przypadków. Przede wszystkim od tradycyjnych podkładów różni się swoją lekką konsystencją, dzięki której kosmetyk znacznie lepiej wchłania się oraz wtapia w naszą cerę pozostawiając transparentną warstwę. Ogromną zaletą podkładów wodnych jest również doskonałe krycie. Zawierają one w sobie nietłuste olejki oraz pigmenty pozwalające idealnie ukryć niedoskonałości na naszym ciele. Ważne jest również to w jaki sposób aplikujemy wodny podkład na twarz, a jest to na szczęście bardzo proste i wygodne. Należy w tym celu spryskać nim skórę z odległości mniej więcej dziesięciu centymetrów, a następnie rozprowadzić kosmetyk równomiernie po całej powierzchni buzi. Każdy z nas ma swoją własną technikę rozprowadzania podkładu i w tym każda z nich zda swój egzamin.

Tego typu podkłady są doskonałe zarówno do dziennego makijażu, jak i wieczornego wyjścia na miasto. Dzięki swojej lekkości i płynnej formule nie pozostawiają uczucia ciężkości na twarzy, więc mistrzowsko spiszą się zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy temperatury są bardzo wysokie. Pamiętajmy aby podkład utrwalić lekkim pudrem transparentnym, który zapewni nam jego utrwalenie.