Czym jest kurtyna pcv?

Jeżeli nie wiemy czym jest kurtyna PCV, to pewnie tylko dlatego, że nazwa nie kojarzy się nam z określoną rzeczą, bo takie kurtyny z pewnością widzieliśmy nie raz, a gdzie w takim razie można je spotkać? To nic trudnego, bo spotkamy je jako przepierzenia przy wejściach do magazynu, czy do chłodni. Wyglądają jak zwykłe wiszące paski, ale mają wiele dobrych i wykorzystywanych cech, a przy tym wszystkim są wyjątkowo praktyczne.

Kurtyna i zadania, jakie pełni

kurtyny pcvNasze kurtyny pcv pełnią wiele zadań. Po pierwsze stanowią rozdzielenie przestrzeni, jakichś dwóch pomieszczeń, a rozdzielają je skutecznie, przy tym wszystkim jednak zachowując przepuszczalność światła nawet do osiemdziesięciu procent, a to bardzo wiele. Czyli nie zabierają światła, ale skutecznie chronią przed innymi rzeczami i tworzą taka naturalna barierę. Przede wszystkim chronią przed hałasem, przed pyłami, ale nie tylko, bo również przed wymianą ciepła. Co to konkretnie oznacza? Oczywiście to, że można je stosować jako przepierzenie do chłodni na przykład, a one będą dobrze i skutecznie utrzymywały w chłodni odpowiednio zimną temperaturę, blokują powietrze przed wymianą z powietrzem cieplejszym pochodzącym z innego pomieszczenia. Dlatego są one tak skuteczne, bo są proste i oczywiste w funkcjonowaniu, a jednocześnie potrafią działać prawdziwe cuda. Takie kurtyny to podstawa przy przemysłowych halach, magazynach, czy chłodniach.

Jeżeli chodzi o kurtyny pcv, to są one wyjątkowo potrzebne i wręcz niezbędne, a przy tym nie są drogie, nie ulegają większym uszkodzeniom, po prostu tanie i genialne rozwiązanie na podział dwóch pomieszczeń. Może i nasze kurtyny nie wyglądają, ale działają trochę jak ściana. Przetrzymują i nie pozwalają wydostać się temu, co trzeba, ale światło już przepuszczają.