Dekoracyjne latarnie w ogrodzie

 

Teraz, latem, ogrody są wspaniałym miejscem do wypoczynku i spotkań z rodziną oraz znajomymi. Wiele osób właśnie z powodu możliwości posiadania własnego ogrodu przeprowadza się do domków jednorodzinnych, położonych gdzieś na obrzeżach miast. Z ogrodów korzystamy nie tylko w ciągu dnia, ale też po zmierzchu, szczególnie w ciepłe, letnie wieczory.

Latarnia wykonana z drewna

latarnie drewnianeWłasny dom z ogrodem jest spełnieniem marzeń wielu osób. Własny, nawet nieduży kawałek zieleni daje nam swobodę i pozwala wypoczywać na łonie natury kiedy tylko chcemy. W ogrodach tworzymy miejsca do wypoczynku i wspólnych spotkań z bliskimi nam osobami. Z racji tego, że ogród służy nam zarówno w ciągu dnia, jak i po zachodzie słońca, warto zadbać w nim o odpowiednie oświetlenie. Takie oświetlenie może też stać się dodatkową dekoracją ogrodu. Oprócz różnego rodzaju lampek, które można zawiesić na przykład w altanie, pięknie prezentować się będą również piękne latarnie drewniane, które mają różne kształty i wielkości. W altanie czy w innych strategicznych miejscach w ogrodzie ustawić możemy duże, stojące latarnie, z lampkami w środku. Do małych latarni, które mogą zdobić stół, włożyć można na przykład świeczki. Pięknie prezentować się będą również drewniane latarnie. Latarnie są od jakiegoś czasu bardzo modnym elementem oświetleniowym nie tylko w ogrodach, ale też na balkonach czy też we wnętrzach domów, gdzie wprowadzają bardzo romantyczny klimat.

Nasze ogrody możemy oświetlić na różne sposoby. Piękną dekoracją, a zarazem praktycznym oświetleniem, mogą okazać się drewniane latarnie. Ich wybór jest ogromny, zarówno po kątem wielkości, jak i kształtów czy kolorów. Takie latarnie można postawić lub powiesić. Część z nich ma wbudowane lampki, inne wymagają wkładu, na przykład w postaci świeczki.