Dlaczego kupować naturalne karmy?

Wielu właścicieli czworonogów nie jest pewnych jaką karmę podawać swoim podopiecznym. Wszystko zależy od ich wieku i wagi oraz rasy, bo niektóre z psów potrzebują większej ilości określonych składników odżywczych. Przed kupnem karmy warto jest zorientować się na rynku, by dobrać odpowiednią karmę, nie ważne czy szukamy karmy suchej czy mokrej.

Karmy naturalne dbają o zdrowie psa

karma naturalnaPrzede wszystkim – karma dla zwierząt, którą można znaleźć w supermarketach czy osiedlowych sklepach jest niestety niewłaściwa dla naszych podopiecznych. Jest ona oczywiście tania i łatwo dostępna, jednakże nie posiada ona zbyt wielu wartościowych i zdrowych substancji, które są dla naszych zwierząt niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Zamiast tego zawierają one pełno konserwantów. Dlatego warto wprowadzić do jadłospisu psa karmy naturalne. Bardzo ważne jest to, że taka karma naturalna jest produkowana z najlepszych surowców. Nie ma w sobie konserwantów, a dużą jej część stanowi świeże mięso, a nie odpady mięsne. Ma ona w sobie też dużo warzyw, witamin, aminokwasów i odpowiednie oleje. Stosując karmę naturalną możemy spodziewać się poprawy samopoczucia psa i jego wyglądu – jego sierść stanie się ładniejsza i przyjemniejsza w dotyku. Podając psu taką karmę dbamy też o jego wątrobę i stawy. Wśród takich karm można znaleźć wiele smaków, np. karmę mokrą z dziczyzny czy suchą karmę z 60% zawartością mięsa z indyka.

Dbając o naszych pupili musimy pamiętać przede wszystkim o tym by miały one dobre samopoczucie i były zdrowe. Trzeba dbać o ich pełną witamin i zdrowych produktów dietę, szczególnie jeżeli zamierzamy kupować im suchą karmę. Choć producentów takiej karmy jest bardzo dużo, niestety wiele z karm dostępnych na rynku jest bardzo niezdrowa.