Do czego służą samozamykacze?

Ustalanie różnego rodzaju systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych jest na tyle ważne, że koniecznie trzeba zająć się takimi rzeczami, które ochronią ludzi nie tylko przed ogniem, ale też przed groźnym dymem. Istnieje wiele sposobów, aby to osiągnąć i dzisiaj przyjrzymy się bliżej jednemu ze sprytnych rozwiązań, jakie są obecnie dostępne.

Kiedy potrzebne nam będą samozamykacze?

samozamykacz ts 2000Mowa tutaj, rzecz jasna, o tak zwanych samozamykaczach. Czym one są? to specjalny rodzaj urządzenia mechanicznego, który montowany jest na drzwiach i służy ono, jak sama jego nazwa wskazuje, do samoczynnego zamykania drzwi. Dlaczego jest to takie ważne? Niektóre drzwi znajdują się na swoich miejscach tylko w celu ochrony przeciwpożarowej. Są to na przykład różnego rodzaju drzwi, które znajdują się między korytarzami albo przy klatkach schodowych. Muszą one być cały czas zamknięte, niezależnie od tego, czy pomieszczenia są klimatyzowane. odpowiadają za to samozamykacze, które dzięki specjalnemu ramieniu przyciągają cały czas drzwi do framugi, nawet, jeżeli ktoś zostawi je otwarte i sobie pójdzie. Nowoczesny samozamykacz TS 2000 poradzi sobie nawet z drzwiami ważącymi sto kilogramów. Takie drzwi spotkać można przede wszystkim w przemyśle, gdzie konieczna jest szczególna ochrona, zarówno przed pożarem jak i przed włamaniem i wykradnięciem różnych istotnych informacji biznesowych oraz technologicznych.

Stosowane przez firmy samozamykacze muszą spełniać odpowiednie, narzucone przez Unię Europejską normy. Dzięki temu będziemy mogli zyskać gwarancję, że wybrany przez nas samozamykacz będzie na odpowiednio wysokim poziomie, a nam uda się szybko zrealizować wszystkie plany i założenia przeciwpożarowe, które będziemy sobie zakładali i których wymagać będą procedury.