Do czego służy folia w oczku wodnym?

Chcąc zrobić w swoim ogrodzie oczko wodne trzeba najpierw wszystko sobie dokładnie zaplanować. Najlepiej rozrysować plan wraz z dokładnymi wymiarami przygotowywanego oczka na kartce z bloku technicznego. Kiedy już mamy dokładny plan to musimy zamówić niezbędne rzeczy. Najważniejsza będzie w tym wypadku hydroizolacja. Do tego niezbędna jest profesjonalna folia.

Trzeba zamówić specjalną folię pod konkretne wymiary

folia do oczek wodnych na wymiarHydroizolacja w przypadku oczek wodnych to nic innego jak uchronienie naszego oczka przed błyskawicznym wyschnięciem. Jeśli nie zastosujemy specjalnej folii albo zamówimy złą folię to możemy być pewni, że woda z naszego oczka wchłonie się do gruntu błyskawicznie. Bo przecież to oczywiste, że woda będzie się wchłaniać w ziemię. Dlatego właśnie niezbędna jest folia do oczek wodnych na wymiar, która zostanie zgrzana pod konkretne wymiary. Zamawiając taka folię u jednego z producentów trzeba mieć świadomość, że to nie jest taka zwykła folia. To produkt specjalistyczny, który ma swoją odpowiednią wagę. Jeden metr kwadratowy takiej folii waży około dwóch kilogramów. Zatem zamówienie folii o powierzchni stu metrów kwadratowych wiąże się z koniecznością wysłania do nas paczki o wadze prawie dwustu kilogramów. Dlatego folię można zamówić również z dostawą do domu. Wówczas wyspecjalizowana ekipa tworzy odpowiednio dopasowaną powierzchnię folii hydroizolacyjnej. Folia zgrzewana jest na miejscu, ale dzięki temu będzie idealnie dopasowana do projektu oczka wodnego.

Zrobienie oczka wodnego to bardzo łatwe zadanie, które można zrealizować prawie samodzielnie. Potrzebna jest w tym celu jedynie specjalistyczna folia. Służy ona do zaizolowania oczka od dołu. Dzięki specjalistycznej folii woda nie wsiąknie do gruntu. Musi to być naprawdę solidna folia o odpowiedniej grubości. Taka folia wcale nie mało waży.