Do Szwajcarii z Lufthansą czy busem?

Wybierając się w podróż, jedną z rzeczy, które trzeba rozważyć jest transport. Wybór tego najbardziej dogodnego nie zawsze jest prostą sprawą, ponieważ wpływa na niego wiele czynników. Będą one miały różną wagę w zależności od tego, jakie są preferencje danej osoby.

Tanie bilety lotnicze i transport osób do Szwajcarii – porównanie cech

bilet lotniczyKiedy człowiek chce się dostać do Szwajcarii, może rozważać dwa sposoby. Jednym z nich będzie na pewno transport naziemny, a drugim udanie się w podróż samolotem. Obie te możliwości mają swoje wady i zalety. Decyzja, którą drogę wybrać nie jest jednak oczywista. Do niewątpliwych zalet jazdy busem należy to, że jest ona stosunkowo tania. Nie trzeba śledzić promocji, poszukiwać rzadkich korzystniejszych rozwiązań. Transport osób do Szwajcarii to pomysł najbardziej ekonomiczny. Nie znaczy to jednak, że nie ma swoich wad. Ma, i to nawet sporo. Na pewno przeszkadzać może to, że droga, jaką trzeba przebyć do Szwajcarii jest długa. Komfort podróży busem nie jest zbyt duży, nawet przy obecnym wyposażeniu takich samochodów. Wiadomo, że kiedy siedzi się długo w jednym miejscu, to i tak odczuje się zmęczenie. Z kolei zaletą jest to, że zazwyczaj nie ma, tak jak w samolocie ograniczeń co do wielkości bagażu. Korzyścią jest też to, że dojedzie się do wielu miast, w których może wcale nie być lotniska. Poza tym będzie się człowiek znajdował w centrum, a nie gdzieś na obrzeżach. Samolot to sposób bardziej ekskluzywny, ale też droższy. Na miejscu, w Szwajcarii jest się prawie w okamgnieniu, ale koszty, które trzeba ponieść mogą sporo osób zniechęcić. Niezależnie od tego czy leci się z Bydgoszczy czy z innego miasta, można jednak spróbować znaleźć tanie bilety lotnicze. Czasami udaje się dzięki nim polecieć dużo taniej. Pułapką mogą być jednak różne dodatkowe opłaty, które trzeba ponieść na lotnisku. Trzeba zatem wcześniej dokładnie przejrzeć regulamin, by potem nie doznać rozczarowania. Poza tym wszystkim wadą samolotu jest to, że po dotarciu na lotnisko, trzeba załatwić sobie dodatkowy transport. Nikt bowiem nie zapewni za darmo przewozu z portu odlotów zlokalizowanego gdzieś za miastem do centrum. Czasami też można mieć potrzebę, aby dojechać do miasta nieco oddalonego od lotniska, co również nie jest zbyt korzystne.

Przewóz osób Szwajcaria Polska – kiedy wybrać?

busy do transportu osóbSzwajcaria jest miejscem dość znacznie oddalonym od naszego kraju. Na pewno nie sprzyja to decyzji, żeby wybrać się z Bydgoszczy busem do tego państwa. Podróż bowiem będzie trwała długo. Niektórym jednak nie przeszkadza to wcale albo przynajmniej nie na tyle, żeby się zniechęcić. Przewóz osób mogą wybrać:

  • osoby bojące się latać
  • ci, którym zależy na transporcie z punku A do B
  • ludzie, którym nie przeszkadza długa jazda
  • także ci, którzy lubią spędzać długie godziny w podróży
  • ci, którym nie zależy na czasie
  • osoby dysponujące bardzo ograniczonym budżetem przeznaczonym na podróż
  • ludzie, którzy muszą dotrzeć do miejsca, gdzie nie ma lotniska

W przypadku niewielkich środków finansowych ten sposób przemieszczania się będzie jak znalazł. Poza tym niektórzy ludzie tak lubią spędzać czas w podróży, że wybór wielogodzinnej jazdy nie stanowi dla nich problemu, a nawet poczytują to oni za plus. Dzięki jeździe busem można dojechać w wiele miejsc, do których samolot nie może dotrzeć. Zaletą może być też to, że na drodze praktycznie nie zdarzają się odwołane transporty z powodu złych warunków pogodowych, natomiast w przypadku lotów to dość częsta sytuacja.

Dla kogo przeznaczona jest Lufthansa?

samolot linii lufthansaDla tych, którzy nie obawiają się wysokości i tego, że samolot może ulec awarii i spaść, zdecydowanie lepsza będzie Lufthansa. Kiedy ma się do wyboru zarówno bus, jak i samolot z Bydgoszczy, skorzystanie z każdej z tych opcji jest proste. Niemniej jednak, jeśli osoba bardziej ceni sobie komfort podróży, szybko męczy się, musząc siedzieć w jednym miejscu, a do tego zależy jej na czasie to wybierze tanie linie lotnicze. Mając doświadczenie, można znaleźć przeloty w korzystnych cenach, a wygoda jest większa. Poza tym, jeśli ktoś planuje krótki pobyt to może być w ogóle nie warto spędzać dużej jego części w drodze do miejsca pobytu. Lepiej spakować małą walizkę i ruszyć w drogę po niebie.

 


Informacje związane z tematem dostępne są również na:

  • Cross Travel – strona internetowa firmy z Bydgoszczy oferującej przeloty linią Lufthansa
  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu
  • Sprint-Trans – witryna internetowa firmy zapewniającej transport osób do Szwajcarii

Podsumowanie

Jeśli chodzi o transport za granicę, to wybór jednej z opcji zawsze będzie zależał od doświadczeń i preferencji danej osoby. Dobrze, że istnieje więcej możliwości niż jedna, ponieważ to pozwala na dopasowanie środka lokomocji do aktualnych potrzeb sytuacji.

Leave a Comment