Dobre tarcze szlifierskie od producenta

Od dłuższego czasu zabierałam się do odnowienia komody, która znajduje się w naszej sypialni. Nie chce wymieniać jej na nową, ponieważ to rodzinna pamiątka. Wiele lat temu dostała ją moja prababcia, która pomagała jednej z biednych rodzin w czasie wojny. Nie mieli oni niczego cennego, dlatego w ramach wdzięczności, krótko po zakończeniu wojny, przekazali mojej babci ten dębowy, ciężki mebel.

Dobre ściernice do drewna

tarcze szlifierskie nortonDrewno, podobnie jak inne materiały, w końcu się starzeje, dlatego postanowiłam zająć się odnowieniem komody. Zbliżał się mój urlop, więc zrobiłam z mężem listę niezbędnych do podjęcia działania artykułów i po pracy udałam się do pobliskiej hurtowni. Wybrałam już wszystko, kiedy dotarłam do półki z tarczami do cięcia i szlifowania. Wybór miał być prosty, jednak nigdzie nie mogłam znaleźć tego, czego kazał mi szukać mój mąż. Tarcze szlifierskie Norton zajmowały całą jedną, wielką gablotę. Zaczęłam czytać opisy wyrobów i znajdywałam przeróżne komponenty. Wśród ściernic do stali, tworzyw sztucznych, polerowania kamienia, cięcia różnego typu materiałów nie mogłam znaleźć tych do wyrównywania powierzchni drewna. Po konsultacji z obsługą okazało się, że tarcze, których szukam, są w zupełnie innym dziale. Pan zaprowadził mnie do półki z tarczami do obróbki drewna i wyjaśnił, czym różnią się poszczególne modele.

Ostatecznie zdecydowałam się na zakup trzech rodzajów ściernic. Dwie tarcze o grubych ziarnach wykorzystam do zdarcia starego, już odpadającego z komody lakieru. Te o średnich parametrach będzie doskonale sprawdzała się do przygotowania powierzchni pod nową warstwę lakieru. Najdrobniejszą ściernicą sprawię, że całość będzie estetycznie wykończona. Mam nadzieję, że uda mi się odrestaurować ten mebel i posłuży nam jeszcze wiele lat.