Dobry wózek spacerowy

Noworodki i niemowlaki do około pierwszego roku życia, powinny być przewożone w pozycji leżącej, lub półleżącej w gondoli. Nie można na dziecku wymuszać pozycji siedzącej, jeżeli samo tego nie robi. Dopiero po tym czasie możemy gondole zamienić na spacerówkę.

Co musi posiadać dobra spacerówka?  

wózki spacerowe z daszkiemWybór właściwego wózka dla naszej pociechy nie jest prostym zadaniem, bo na rynku znajdziemy mnóstwo modeli, z których każdy jest zachwalany przez producenta, ale nie każdy jest najlepszy dla nas i naszego dziecka. Jeżeli poszukujemy wózka dla dziecka, które już samodzielnie dzieci, to wózki spacerowe z daszkiem będą idealne. Posiadają one stabilny stelaż wykonany z lekkiego aluminium, który po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, więc sprawdzi się nawet w małych mieszkaniach. Pod siedziskiem, znajduje się pojemna torba zapinana na zamek, do której możemy schować zakupy. Wózek jest wyposażony w mocne hamulce tarczowe, pompowane koła, z których dwa, przednie są skrętne, a dwa tylne przytwierdzone na stałe do jazdy na wprost. Siedzisko jest wyścielone miękką pianką, która daje dziecku poczucie komfortu i właściwie podpiera jego plecy. Nad głową dziecka jest rozkładany daszek, który ochroni go przed słońcem, deszczem, a nawet wiatrem, gdyż po rozłożeniu sięga niemalże do poręczy, za którą się trzyma dziecko w trakcie jazdy. Na poręczy do prowadzenia, znajduje się praktyczna torba na potrzebne dla dziecka rzeczy, którą możemy zdjąć i nosić na ramieniu. Dobry wózek, musi przede wszystkim być bezpieczny.

Wózki kupimy w większości sklepów z artykułami dla dzieci, albo w sklepach internetowych. W sicie będzie ich największy wybór i też tak uzyskamy największe rabaty. Spacerówka będzie służyć na m i naszemu dziecku, przez najbliższe parę lat.