Dochodzenie roszczeń powypadkowych – likwidacja szkody komunikacyjnej

 

Wyjeżdżając na urlop czy wakacje do zagranicznych kurortów ważne jest, aby podczas przygotowań nie zapomnieć o podstawowych dokumentach, które będą stanowić dla nas gwarancję bezpieczeństwa, w tym Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Poruszając się własnym samochodem poza granicami UE konieczne będzie również zaopatrzenie się w tzw. “zieloną kartę”.

Wypadek komunikacyjny poza granicami UE – postępowanie

poważny wypadek samochodowy z obcokrajowcemAby ułatwić podróżującym kwestie związane z obowiązkowym ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych wprowadzono politykę “zielonej karty”. Ten dokument jest przeznaczony dla wszystkich tych, którzy na wypoczynek lub w celach biznesowych wybierają się własnym autem poza granice państw członkowskich Unii Europejskiej. Możemy ubiegać się o jego wystawienie bezpłatnie w swoim towarzystwie ubezpieczeniowym, jednakże niektórzy ubezpieczyciele zastrzegają sobie prawo do konieczności uiszczenia opłat. OC graniczne ma swoją zasadność w przypadku newralgicznych sytuacji takich jak np. poważny wypadek samochodowy z obcokrajowcem, w wyniku którego zgłoszenie oraz likwidacja szkody będą odbywać się na zasadach przewidzianych w Kodeksie Cywilnym dla danego państwa, na terenie którego przebywaliśmy. Przydatne w tym wypadku może być skorzystanie z pomocy doświadczonego rzeczoznawcy, który pomoże nam przygotować wszystkie potrzebne dokumenty niezbędne na drodze postępowania związanego z dochodzeniem roszczeń od ubezpieczyciela. Biegli sądowi posiadają uprawnienia, dzięki który mogą nie tylko obiektywnie szacować koszty poniesionych szkód oraz całkowitej dewastacji, ale również koszty napraw.

Przebywając na terenie Tunezji czy Izraela nie będziemy musieli znać języka, ponieważ to właśnie rzeczoznawca będzie przeprowadzał mediacje w naszym imieniu, dzięki temu mamy gwarancję świadczenia najwyższej jakości usług z jego strony. Doświadczony profesjonalista zawsze jako priorytet będzie stawiał dobro swojego klienta i postara się przeprowadzić postępowanie likwidacyjne w jak najkorzystniejszy dla nas sposób.