Dostarczanie i składowanie towarów w sklepach

Posiadanie własnego sklepu w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu, a jako, że o prace na etacie z każdym dniem jest trudniej coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Jednak prowadzenie sklepu może nie być takie proste jak nam się wydaje, dlatego warto powiedzieć słów kilka o tym jak składować towar w sklepie i jak go przewozić.

Przewóz towarów – wypożyczalnia samochodów dostawczych

Przewóz towarówDostarczenie zaopatrzenie do sklepu to podstawa. Zwykle korzysta się z usług zewnętrznych dostawców, którzy towar regularnie do sklepu dowożą, jednak na początku, kiedy jeszcze nie nawiązaliśmy współpracy zwykle jest tak, że asortyment do własnego sklepu dostarczamy sami, często także własnym autem, co nie zawsze jest najlepszym pomysłem, zwłaszcza jeśli samochód ma niewielkie gabaryty. Dlatego dla początkującego przedsiębiorcy dobrym rozwiązaniem okazuje się zwykle wynajęcie auta dostawczego. Koszt wynajęcie takiego samochodu dostawczego, jeśli nie jest to długi termin nie jest zbyt wysoki, a jeśli by wziąć pod uwagę fakt, że takim autem dostawczym będziemy zapewne robić tylko jeden kurs, podczas gdy własnym zrobimy ich kilka i biorąc pod uwagę fakt ile wydamy pieniędzy na benzyny, to okazuje się, że jest to korzystniejsze rozwiązanie. Dodatkową zaleta wynajęcie samochodu dostawczego w porównaniu z prywatnym autem jest także fakt, że przewożone w nim towary są zdecydowanie lepiej rozmieszone, a co za tym idzie i bezpieczniejsze, dzięki czemu można uniknąć zniszczenia lub uszkodzenia części dostawy, co się zdarza. Samo wypożyczenie auta nie powinno stanowić problemu, ponieważ w każdym większym mieście jak choćby Toruń czy Bydgoszcz wypożyczalnie samochodów dostawczych działają, a ich oferta, jeśli tylko trochę lepiej poszukać jest naprawdę korzystna. A zważywszy na to ile komfortu to daje samemu właścicielowi sklepu i ile czasu może on w ten sposób zaoszczędzić jest to rozwiązanie, któremu warto choćby bliżej się przyjrzeć.

Składowanie towary w sklepie – regału do sklepów, regały wysokiego składowania

Składowanie towary w sklepieSkładowanie towaru wydaje się być sprawa oczywistą, czy jednak rzeczywiście tak jest? Jeśli myślimy o rozwiązaniach służących przechowywaniu produktów, to zwykle myślimy tylko o tym, żeby było je gdzie umieścić, jednak trzeba mieć także na uwadze i to, że towary muszą być tak umieszczone by były dobrze wyeksponowane i co za tym idzie przy przyciągały one wzrok klienta. Jak osiągnąć taki efekt? Jeśli mowa o składowaniu towarów na sali sklepowej to podstawą są zawsze regały sklepowe. Ważne jest to by były one stabilne, przestronne i solidnie wykonane, bo ich estetyka ma duży wpływ na to jak rozmieszczony na nich towar się prezentuje. Jeśli mowa o sklepie spożywczym to same regału sklepowe należy uzupełnić o takie rozwiązania jak:

  • witryny sklepowe,
  • lady chłodnicze,
  • lada sklepowa,
  • lady cukiernicze,
  • szafy chłodnicze,
  • chłodziarki.

Wszystko zależy od tego, co sklep oferuje

Składowanie towary w sklepieOczywiście nie wszystkie z tych rozwiązań w sklepie spożywczym znaleźć się muszą, wszystko zależy od tego jaki asortyment będzie w nim dostępny. Przy doborze tego rodzaju rozwiązań pamiętajmy znowu o estetyce, tak by wybrane przez nas rozwiązania dobrze eksponowały wystawiane w nich towary. Oddzielną kwestia jest przechowywanie towarów w magazynie, tu walory estetyczne nie maja już znaczenia, dlatego w tym przypadku rozwiązaniem, które sprawdza się najlepiej są regały wysokiego składowanie, ponieważ pozwalają one maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i co za tym idzie pomieścić jak najwięcej towarów, a dodatkowo ten rodzaj regałów cechuje się nie zwykła trwałością, dzięki czemu możliwe będzie tam przechowywanie nawet towarów o znaczącej masie.


Więcej można znaleźć na:


Podsumowując temat:

Rozwiązanie stosowane w sklepie powinny być specjalne dostosowane do jego potrzeb, wówczas to będziemy mieć pewność, że będę one się sprawdzały i będą miały one korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego sklepu. Wprawdzie konkretne rozwiązania do sklepu mogą się różnic w zależności od jego specyfiki, to jednak ogólne założenie i rozwiązania pozostają zawsze takie same. 

Leave a Comment