Druk na szkle

Aranżacja wnętrz dla niektórych może być zajęciem trudnym i monotonnym, a dla innych może być to hobby. Często zastanawiamy się jak dodać nieco uroku do naszych ścian, aby nie straszyły białym surowym wyglądem. Większość osób decyduje się na foto tapety, jednak jeśli kawałek powierzchni ściany pokrywa ozdobne szkło, może być to nieco problematyczny zabieg.

Nadruk grafiki na szkle

grafika na szkleTo tylko jeden z wielu przykładów, obecnie niezwykle popularnym zabiegiem jest pokrywanie ścian ozdobnym szkłem. Jednak nie pozwala nam to na wybranie określonego wzoru i zazwyczaj szkło pozostaje po prostu przezroczystym, bądź matowym szkłem. Ale nie musi to być reguła. Z pomocą przybywa nam innowacyjne rozwiązanie, czyli grafika na szkle. Wszystko dzięki zastosowaniu techniki UV, która teraz może uszlachetnić elementy szklane w naszym domu. Sam zabieg jest dość prosty, oczywiście dla specjalistów w tej dziedzinie. Nam samym bez odpowiedniego sprzętu i przeszkolenia ta sztuka się nie uda, jednak niektóre firmy zajmujące się dekoracjami wnętrz, posiadają w swojej ofercie usługi druku na szkle. Wystarczy wybrać z katalogu wzór, który ma się znaleźć na naszej szybie. Jeżeli sami posiadamy jakieś zdjęcie lub gotowy projekt, to również nie będzie większego problemu, aby nanieść naszą grafikę na szklaną powierzchnię. Do drukowania używa się specjalnego rodzaju super bezbarwnego szkła, o obniżonej zawartości żelaza. Przed wydrukiem istnieje możliwość wycięcia wszelkich niezbędnych otworów na włączniki, klamki lub gniazdka. Szkło z nadrukiem możemy zastosować praktycznie wszędzie, może to być kabina prysznicowa, szklane drzwi, szklane fronty mebli czy szklane zdobienia ścian.

Zabieg ten gwarantuje niespotykany dotąd efekt, dodający uroku do wnętrza naszego domu lub mieszkania. Jeżeli mimo wszystko mamy pewne wątpliwości, czy aby na pewno będzie to dobrze wyglądało, to firma przeprowadzi dla nas symulację, ze zamieszczoną grafiką na naszym szkle, co powinno rozwiać nasze zmartwienia.