Element montażowy ogrodzenia z siatki stalowej

Montaż ogrodzenia stanowi zazwyczaj czasochłonne przedsięwzięcie, zwłaszcza w sytuacji, gdy robimy to samodzielnie. Wśród rozwiązań, które cieszy się obecnie coraz większą popularnością, jest siatka ogrodzeniowa. Jej montaż nie zabiera aż tyle czasu w porównaniu z innymi materiałami budowlanymi. Akcesoria do montażu siatki ogrodzeniowej są niezbędne, aby ogrodzenie wyglądało estetycznie i solidnie.

Odpowiednie naciągnięcie drutu siatki ogrodzeniowej

polietylenowe przelotki do drutuElementy naciągowe służą do mocowania siatki ogrodzeniowej na słupku ogrodzeniowym. Przelotki mogą być wyposażone w bolec, wkręt bądź być ich pozbawione. Akcesoria te służą przede wszystkim stabilizacji drutu napinającego, tak, aby nie zmieniał on swojego położenia. Produkowane są z tworzywa odpornego na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dlatego polietylenowe przelotki do drutu będą idealnie spełniały swoje zdanie przez długi czas. Montowane są na każdym słupku ogrodzenia, dlatego tak dobrze podtrzymują drut naciągowy na odpowiedniej wysokości. Przelotki polietylenowe do drutu stosowane są zarówno przez firmy montujące ogrodzenia, jak też przez zwykłych majsterkowiczów wykonujących drobne prace naprawcze. Element ten posiada stalowy, ocynkowany trzpień rozporowy, który utwierdza położenie drutu napinającego. Montaż polega na umieszczeniu przelotki w przygotowanym otworze i dobiciu stalowego trzpienia, który powoduje, że trzpień przelotki zaciska się w nim i przylega do drutu.

Podsumowując, podstawowym przeznaczeniem polietylenowych przelotek do drutu jest ułatwienie montażu drutu do słupka ogrodzeniowego. Dzięki tym elementom, drut jest odpowiednio napięty i usztywniony, a siatka ogrodzeniowa prezentuje się trwale i elegancko. Dużą zaletą przelotki jest również możliwość korygowania jej wysokości na słupku ogrodzeniowym.