Elementy placów zabaw od producenta

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko podczas zabawy na placu zabaw było przede wszystkim bezpieczne. Dlatego tak wielką uwagę przywiązuje się do budowy publicznych placów zabaw dla dzieci. Każdy element musi posiadać szereg atestów i zabezpieczeń.

Bezpieczne place zabaw

place zabaw dla dzieci producentZabawa musi być w pełni bezpieczna dla każdego malucha. Najbardziej popularne są place zabaw wykonane z drewna. Wynika to z faktu, że taki plac zabaw poddany odpowiedniej konserwacji służy dzieciom przez wiele lat, a oprócz tego pięknie wtapia się w przestrzeń miejską. W przeszłości elementy placów były wykonywane z metalu, jednak szybko ulegały korozji, bardzo szybko traciły kolory i farbę, a oprócz tego metalowe rurki nie zawsze były bezpieczne dla dzieci i nagrzewały się w słońcu. Place zabaw dla dzieci producent są obecnie w całości wykonywane z materiałów drewnianych. Drewno jest gładkie, odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami i pomalowane na piękne kolory. Ważna jest również czystość miejsc w których bawią się dzieci. Istnieje możliwość zakupu piaskownic z wiekami ochronnymi. Zamykane wieko pozwala zachować czystość piasku. Chroni piasek przed opadami atmosferycznymi czy zanieczyszczeniami odzwierzęcymi. Drewniane domki posiadają zadaszenia oraz szereg atrakcji dla dzieci w różnym wieku, między innymi: liczydła, układanki, drabinki, ślizgawki, ścianki wspinaczkowe, rury do pełzania i tory przeszkód. Dla starszych dzieci place zabaw często oferują tak zwane pajęcze sieci czyli połączone ze sobą grube liny po których można się wspinać.

Warto jednak pamiętać, że pomimo iż place zabaw są dopasowane do potrzeb dziecka i spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, to każde dziecko przebywając na takim placu powinno znajdować się pod opieką osoby pełnoletniej.