Garnki do zadań specjalnych

 

Kuchnia została stworzona po to, by przygotowywać w niej jedzenie. Do tego przedsięwzięcia zaś potrzebujemy odpowiednich sprzętów i naczyń. Jednym z nich są garnki, z których każdy prawdopodobnie korzysta przynajmniej raz dziennie, chociażby po to, by ugotować ziemniaki na obiad. Lub makaron. Są jednak też garnki do zadań specjalnych.

Garnki ze specjalną powłoką

Garnki z powłoką KINGHOFFJeśli nasze gotowanie nie ogranicza się do odgrzewania gotowych półproduktów, zakupionych w pobliskim sklepie, powinniśmy wyposażyć naszą kuchnię w odpowiednie akcesoria, które pomogą nam w realizowaniu wymarzonych potraw. Jednym z tego typu akcesoriów, na które możemy się zdecydować i dokonać ich zakupu są garnki z powłoką KINGHOFF. Mogą więc to być garnki żeliwne, które niezwykle przydają się w chwili, kiedy przygotowujemy potrawę, która musi przejść przez różne sposoby obróbki. Kojarzycie na pewno jedne z tych potraw, gdzie najpierw trzeba coś podsmażyć, dodać do tego inne składniki, a później wstawić na jakiś czas do piekarnika? Aby uniknąć konieczności korzystania z dwóch garnków, możemy wykorzystać, np. garnek żeliwny z powłoką, która przystosowuje żeliwo do kontaktu z żywnością. Dzięki zastosowaniu tego typu garnka, możemy najpierw umieścić go na kuchence, a następnie, bez problemu wstawić do piekarnika, nie niepokojąc się, że garnek ulegnie zniszczeniu, jednocześnie narażając na szwank nasz piekarnik i przygotowywaną potrawę.

Rzecz jasna wszystko, co ma dodatkowe zalety, musi mieć jakieś ograniczenia. Nie inaczej jest w przypadku garnków z powłoką KINGHOFF. Chociaż dzięki nim możemy przyrządzać dania jednogarnkowe, musimy pamiętać, że tego typu garnki nie nadają się do mycia w zmywarce i tego typu praktyki mogą uszkodzić ich powłokę, odbierając im właściwości.