Gdzie kupić olejki konopne?

Olejki pozyskiwane z konopi indyjskich, są coraz bardziej popularne. Jednak regulacje prawne, jakie panują w Polsce, nie pozwalają na ich sprzedaż pod inną nazwą niż suplementy diety, czy olejki eteryczne. Jednak powoli, sytuacja zmienia się na lepsze.

Przeciwbólowe olejki konopne

przeciwbólowy olejek konopnyStosowanie olejków konopnych ma dobroczynny wpływ praktycznie na cały nasz organizm. Jednak w przypadku ludzi, cierpiących na przewlekły ból, ich stosowanie jest niezbędne. W przypadku ciężkich chorób jak reumatoidalne zapalenie stawów, czy niektóre postacie nowotworów, olejki konopne wykazują silne działanie przeciwbólowe. Często jest to jedyny środek, który działa uśmierzająco na ból, szczególnie, że środki farmakologiczne są w takim przypadku bezradne, a co najważniejsze silnie uzależniają chorego. Przeciwbólowy olejek konopny, blokuje ból na poziomie neuronów i blokuje receptory za niego odpowiedzialne. Taki sposób oddziaływania jest najbardziej skuteczny, w przypadku bólów towarzyszących nowotworom. Jednak nie tylko w ich przypadku olejek konopny ma zbawienne działanie. Działa doskonale również w przypadku ostrych ataków padaczki, ograniczając lub całkowicie eliminując ataki. Tak naprawdę, nie poznaliśmy jeszcze wszystkich właściwości leczniczych olejków, pochodzących z konopi. Specjalistyczne badania ciągle są w toku i z roku na rok dostarczane są nowe badania dokumentujące ich dobroczynne działanie na różne schorzenia. Co ważne, olejek konopny może być stosowany również u dzieci i młodzieży.

Olejki konopne wykazują silne działanie przeciwbólowe. Są naturalnego pochodzenia więc nie tylko brak jest efektów ubocznych, ale również nie ma przeciwwskazań dla żadnej grupy wiekowej. To bardzo ważne w przypadku leczenia tym środkiem dzieci i osób starszych.