Gdzie znajdziemy żywe palmy?

Zdecydowanej większości osób palmy kojarzą się z ciepłymi krajami, czasami jest to dla nas symbol wakacji, które spędzamy zagranicą. Warto jednak wiedzieć, że palmy możemy bez większego problemu podziwiać również w naszej okolicy, ponieważ coraz częściej wykorzystywane są one jako elementy dekoracyjne w dużych przestrzeniach, np. w galeriach handlowych.

Pielęgnacja żywej palmy

żywe palmyZe względu na fakt, iż galerie handlowe najczęściej są dość wysokimi budynkami, gdzie zawsze pozostaje całkiem sporo przestrzeni zaplanowanej jako szlaki komunikacyjne dla klientów, wielu właścicieli przestrzeni tego typu decyduje się umieścić różnorodną roślinność, zwiększając atrakcyjność danego miejsca. Żywe palmy są roślinami, które dość często są sprowadzane do galerii handlowych i umieszczane w miejscach, gdzie mogą z pełnym powodzeniem dalej rosnąć. Przy odpowiedniej pielęgnacji palmy w świetnej kondycji mogą wytrzymać długie lata, co sprawia, że inwestycja w ich zakup jest opłacalna i sprawia, że nie musimy martwić się dodatkowymi kosztami związanymi z koniecznością wymiany roślin po kilku latach. Oczywiście, żywe palmy znajdziemy też w palmiarniach, a czasami również w ogrodach zoobotanicznych. W przypadku miejsc tego typu najczęściej mamy do czynienia z różnymi gatunkami palm, co pozwala nam bez większego problemu zauważyć różnice pomiędzy nimi i szczególne właściwości, jakimi odznaczają się konkretne rośliny.

Jeśli chodzi o pielęgnację palm, przede wszystkim istotne jest dostarczenie im odpowiedniej ilości wody i zadbanie o dostęp rośliny do światła umożliwiającego dalszy wzrost. Jeśli chcemy kupić palmę, dobrym rozwiązaniem będzie w pierwszej kolejności skonsultowanie naszych możliwości ze specjalistą, który pomoże nam określić, jakiego typu roślina najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.