Ile kosztuje wózek inwalidzki?

 

Niepełnosprawność nie musi oznaczać konieczności zamykania się w czterech ścianach i rezygnowania z życia towarzyskiego. Bowiem są osoby młode i aktywne, które mimo swojej niepełnosprawności, nie wyobrażają sobie dnia bez aktywności fizycznej. 

Aktywne wózki inwalidzkie

wózek inwalidzki aktywnyTego rodzaju wózki są oczywiście napędzane siłą mięśni i wśród tego rodzaju pojazdów medycznych, stoją zdecydowanie najwyżej w hierarchii jakości. Cechą aktywnych wózków inwalidzkich jest ich ekstremalnie niska waga. Dzięki czemu są nie tylko bardzo zwrotne, ale również bardziej stabilne. To wózki skonstruowane z myślą o osobach niepełnosprawnych, które mimo swoich ograniczeń, nie chcą rezygnować z codziennej aktywności. Należy też wspomnieć, iż dzięki niskiej wadze i specjalnej konstrukcji, siła jakiej używa się do rozpędzenia wózka jest mniejsza, dzięki czemu rozpędzanie go jest dużo prostsze, niż w przypadku standardowych wózków inwalidzkich. Taki pojazd ma też nieco krótsze oparcie, dzięki czemu nie ogranicza ruchów, którymi rozpędza się wózek, jak również zdecydowanie łatwiej w nim balansować. Wózek inwalidzki aktywny jest dostępny w internetowych sklepach medycznych, jak też bezpośrednio u producentów. Mamy do wyboru naprawdę sporą ilość modeli, dedykowanych zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Wózki mają sportowy charakter i na pierwszy rzut oka widać, iż jest to sprzęt znacznie wyższej jakości niż klasyczny wózek inwalidzki. Warto zainwestować w taki pojazd, ponieważ będzie służył długie lata.

Dobre wózki aktywne to doskonały pojazd dla ludzi, którzy nie chcą rezygnować z codziennych przejażdżek. Niestety używanie standardowego wózka, który jest nieco toporny i mało zwrotny jest bardzo niekomfortowe, zwłaszcza dla kobiet, które z reguły nie mają silnych rąk.