Ile trwa cyklinowanie?

Wykonanie podłogi przeważnie zlecamy specjalistom, gdyż wymaga to wiedzy i doświadczenia. Na rynku są dostępne różne rodzaje podłóg, z których najczęściej są wybierane panele podłogowe oraz parkiety. Choć wyglądają podobnie, to znacząco się różnią.

Czy usługa cyklinowania jest konieczna?

cyklinowanie bochniaJednym z najtrwalszych rodzajów podłóg  są parkiety, które raz wykonane, służą nawet przez dziesięciolecia. Są one w całości wykonane z doskonałej jakości drewna, które zapewnia doskonałą wentylację. Co prawda na parkiety mogą być przeznaczone różne rodzaje drewna, ale zawsze będą one trwalsze niż panele podłogowe. Oczywiście są też droższe, ale jest to jednorazowy wydatkiem na wiele lat, a nawet pokoleń. Parkiety, które przez wiele lat nie były niczym zabezpieczane ani nie przeszły żadnej renowacji, najczęściej nadają się do gruntownego cyklinowania, które jest dla nich jedynym ratunkiem. Jeżeli i nasz parkiet potrzebuje cyklinowanie Bochnia jest miastem, w którym działa wielu fachowców, gotowych wykonać dla nas  tą usługę. Co prawda do jej wykonanie trzeba się specjalnie przygotować, gdyż z pewnością w jej trakcie w całym domu będzie sporo pyłu. Samo cyklinowanie polega na sprawnym ścieraniu pierwszej warstwy drewna, na której znajdują się widoczne uszkodzenia. Nie mniej jednak zanim cykliniarka pójdzie w ruch, trzeba ściągnąć warstwę lakieru, która się znajduje na parkiecie lub też pozostałości po niej. To konieczne, gdyż uniemożliwia pracę cykliniarki. Usługa ta jest koniecznością, jeżeli parkiet jest bardzo zniszczony.

Chcąc wykonać cyklinowanie parkietu, najpierw warto znaleźć dobrą firmę, która świadczy takie usługi. Jej realizacja zajmie kilka godzin, gdyż cyklinowanie odbywa się automatycznie za pomocą specjalnego sprzętu. Warto po nim wykonać zabezpieczenia podłogi lakierem.