Jak badać poziom zapełnienia szamba?

Korzystanie z szamba nie jest wyjściem idealnym i wiąże się z określonymi obowiązkami oraz kosztami, jednak często jest to jedyne wyjście na zagospodarowanie ścieków odprowadzanych z domu. Aby jednak użytkowanie szamba nie było tak uciążliwe, warto pomyśleć o wygodnych rozwiązaniach, które sprawią, że nasz zbiornik na nieczystości będzie niemalże bezobsługowy.

Wygodniej ze wskaźnikiem poziomu cieczy

wskaźnik poziomu cieczyUżytkowanie szamba wiąże się z regularną kontrolą poziomu jego napełnienia i wzywaniem wozu asenizacyjnego w celu opróżnienia zbiornika. Sama kontrola szamba nie należy do przyjemnych obowiązków, lecz niestety jest konieczna, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Przepełnienie szamba grozi jego wylaniem, a taka sytuacja nie należy do przyjemnych. Jeśli zatem regularne doglądanie zawartości szamba nie jest naszym ulubionym zajęciem, lub też dom użytkowany jest przez osoby w podeszłym wieku lub z pewnymi ograniczeniami, warto zainstalować w zbiorniku wskaźnik poziomu cieczy. To sprytne urządzenie będzie stale monitorować poziom gromadzących się w zbiorniku zanieczyszczeń i poinformuje nas, gdy przekroczy on zadaną wcześniej granicę. Granica ta powinna być na tyle bezpieczna, że będziemy mieli jeszcze wystarczająco dużo czasu na wezwanie firmy opróżniającej szamba, bez konieczności oszczędnego użytkowania w obawie, że zbiornik ulegnie przepełnieniu. Wskaźnik poziomu cieczy może być zamontowany zarówno w nowym zbiorniku, jak i w już użytkowanym szambie. Do wyboru mamy modele przewodowe oraz bezprzewodowe, obydwa równie sprawne i wygodne w użytkowaniu. Odpowiednio zaprogramowane urządzenie zasygnalizuje nam w sposób wizualny i dźwiękowy przekroczenie bezpiecznej, ustalonej wcześniej granicy napełnienia szamba, dzięki czemu zdążymy zareagować i uniknąć jego przepełnienia.

Dodatkowym atutem modeli bezprzewodowych jest możliwość wgrania do urządzenia kilku numerów telefonów, na które zostanie wysłane powiadomienie w formie zaprogramowanej wcześniej wiadomości tekstowej. Taka wiadomość może również zostać wysłana bezpośrednio do firmy asenizacyjnej, co sprawia iż proces opróżniania szamba staje się niemal bezobsługowy.