Jak dbać o ekspres do kawy?

Poranna kawa przygotowana przez porządny ekspres do kawy smakuje wyśmienicie albo raczej wybornie. Kupno ekspresu to bardzo dobra decyzja. Większość nowoczesnych modeli potrafi przygotować Nam dowolny rodzaj kawy samodzielnie i automatycznie. Trzeba tylko pamiętać, że ekspres będzie Nam służył długo, ale trzeba o niego odpowiednio i umiejętnie dbać.

Można skorzystać z pomocy serwisu

serwis delonghiKażdy renomowany producent ekspresów do kawy dołącza dokładną instrukcję czyszczenia i serwisowania swoich urządzeń. Jednak nawet najbardziej czytelna instrukcja wcale nie oznacza, że użytkownicy ekspresów się do niej stosują. Nie oszukujmy się, ale większość z Nas czyści ekspres do kawy wtedy kiedy już musi to zrobić. Wiadomo, że bez podstawowych czynności czyszczących po prostu nie zrobimy kolejnej kawy. Jednak jak radzi autoryzowany serwis Delonghi każdy ekspres powinien być dokładnie rozebrany i wyczyszczony przynajmniej raz na dwa miesiące. W tym celu lepiej jest skorzystać z serwisu. Chyba, że dysponujemy całym dniem wolnego i możemy bawić się w nieskończoność z rozkładaniem i składaniem ekspresu. Do takiego zaawansowanego czyszczenia ekspresu lepiej wezwać profesjonalny serwis. Można też samodzielnie zawieźć ekspres do właściwego punktu serwisowego. Bo takie dokładne czyszczenie jest bardzo istotne dla prawidłowego działania ekspresu, ale to naprawdę nie jest łatwe zadanie. Trzeba mieć odpowiednią wiedzę, umiejętności i cierpliwość.

Kawa z ekspresu to w wielu domach prawdziwy rytuał. Chociaż najczęściej rytuał ten kończy się na wciśnięciu jednego przycisku na ekspresie. Pamiętajmy jednak o tym, że dla tych aromatycznych porannych kaw trzeba też dać coś od siebie. Poświęcić kilka minut dziennie na podstawowe czyszczenie ekspresu. A raz na dwa miesiące trzeba wykonać bardzo dokładne czynności czyszczące.