Jak dobrać kolorystycznie produkty do konturowania twarzy?

Pomimo tego, że makijażem bawię się już od kilku ładnych lat i też oglądam filmiki dziewczyn, które recenzują kosmetyki do makijażu to jednak dopiero niedawno udało mi się dopasować produkty do konturowania twarzy. Zawsze miałam z nimi spory problem ponieważ ciężko mi się je razem blendowało, a także nierzadko nie pasowały do siebie kolorystyką.

Idealne odcienie kosmetyków do konturowania

palety do modelowania twarzyOdkąd pamiętam zawsze miałam problem z doborem odpowiednich kosmetyków do konturowania. Problem ten dotyczył kilku kwestii. Najczęściej, kiedy już udało mi się dopasować te kosmetyki do mojej karnacji, to podczas ich nakładania miałam spory problem z blendowaniem produktów tak, aby ładnie przez siebie przenikały, a jeśli już się to udało, to później okazywało się, że kosmetyki nie pasują do końca do siebie odcieniami. Z tego też powodu najczęściej ograniczałam się do nałożenia bronzera, który jednak nie daje nam optymalnego efektu, bez kontrastu w postaci chociażby rozświetlacza. Mój problem jednak rozwiązały palety do modelowania twarzy które okazały się w moim przypadku najlepszym wyborem. Przeczytałam o tym triku w internecie, a chodzi w nim o to, aby dobrać paletkę na podstawie tego kosmetyku, który najłatwiej jest nam dopasować. W moim przypadku był to oczywiście bronzer. Przyznam szczerze, że po zakupieniu paletki w pierwszej chwili byłam do niej sceptycznie nastawiona ponieważ o ile bronzer rzeczywiście wyglądał na neutralny, o tyle obawiałam się, że zarówno róż, jak i rozświetlacz będą zbyt ciepłe dla mojej jasnej karnacji, ale na szczęście po nałożeniu tych produktów szybko okazało się, że są idealnie dopasowane.

Zakup paletki niejako nauczył mnie też, jakiego koloru róż oraz rozświetlacz do mnie pasują, jednak nie zrezygnowałam z paletek ponieważ dalej uważam, że zawsze są one względem siebie kolorystycznie najlepiej dopasowane. Poza tym kupowanie takich produktów osobno jest nieco ryzykowne, gdy nie ma się wprawy ponieważ jeden kosmetyk może być bardziej suchy od drugiego, a wówczas zaczynają się problemy z blendowaniem. W przypadku paletek, taki problem oczywiście nie występuje.