Jak karmić świnkę morską?

Niedawno moja córka przyszła do domu ze świnką morską. Okazało się, że jej ojciec kupił jej zwierzaka. Na początku byłam trochę zła, ponieważ byłam kompletnie nieprzygotowana na zwierzę w mieszkaniu. Nie miałam żadnej klatki, ani pojęcia o tym, co je taka świnka. Musiałam pilnie udać się do sklepu zoologicznego, żeby kupić odpowiednie rzeczy.

Kupno taniej karmy dla świnki morskiej

tania karma dla świnki morskiejPrzede wszystkim interesowała mnie dobra karma. Sprzedawczyni w sklepie zoologicznym podpowiedziała mi, że świetnym rozwiązaniem będzie zbożowa karma dla świnki morskiej wzbogacona o dużą zawartość witaminy C. Tę witaminę bardzo często trzeba tym gryzoniom suplementować, dlatego karma z jej dodatkiem jest odpowiednia dla wszystkich gatunków świnek, niezależnie od jej wieku. Poprosiłam o polecenie takiej karmy. Sprzedawczyni pokazała mi bardzo dobrą karmę, która podobno była często wybierana przez klientów. Była to tania karma dla świnki morskiej, która z pewnością mogła stać się podstawowym elementem zbilansowanej, zrównoważonej diety. Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Po zakupie reszty wyprawki dla naszego nowego zwierzaka, od razu wróciłam do domu, żeby nakarmić świnkę. Otworzyłam pudełko z karmą i nasypałam śwince odrobinę do miseczki. Zjadła ona wszystko ze smakiem. I nic dziwnego. W domu jeszcze raz przyjrzałam się składowi tej karmy.

Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona. Okazało się bowiem, że karma jest pełna wysokiej jakości nasion zbóż i granulek odpowiednich dla świnki morskiej. W dodatku nie zawiera żadnych dodatków chemicznych, w tym konserwantów, barwników czy polepszaczy smaku. Jest to również karma bez cukru, dlatego nie tuczy zwierzaka. Jestem bardzo zadowolona z tego udanego zakupu karmy dla świnki morskiej.