Jak komfortowa może być betonowa ławka

Wiele osób widząc w parkach ławki nie spodziewa się nawet, że będą one w jakimkolwiek stopniu wygodne. Prawda jest taka, że wszystko zależy od wielu czynników. Nieraz spotykałem się z ławkami, które były dla mnie wygodniejsze od drogich salonowych foteli ze sklepów.

Nie spodziewałem się możliwości zamówienia pojedynczej betonowej ławki

ławki betonoweOczywiście nie zawsze myślałem w ten sposób. Początkowo również siadałem na ławkach tego rodzaju z nastawieniem, że siedzę tu tylko i wyłącznie po to, by sekundę odpocząć i ruszyć w dalszą drogę. Raz jednak zdarzyło mi się usiąść na ławeczce tak wygodnej, że nie mogłem aż w to uwierzyć. Prawda jest taka, że była ona wygodniejsza niż fotel, który miałem w dużym pokoju. Stwierdziłem, że muszę dobrze sprawdzić, na czym dokładnie siedzę. Okazało się, że ławki betonowe, które zostały zamontowane w naszym parku najwidoczniej pochodziły z firmy, która znała się na rzeczy. Od razu sprawdziłem w internecie ich ofertę. Byłem bardzo zadowolony z tego, że były one dostępne na sztuki. Sam również chciałem mieć ławkę tego typu na tarasie mojego domu. W końcu nie mogłem sobie wyobrazić niczego lepszego, niż możliwość relaksu na najwygodniejszej na świecie ławce na świeżym powietrzu, obserwując zachód słońca razem z bliską osobą. Chciałem mieć ławkę tej jednej, konkretnej firmy, w związku z tym od razu złożyłem zamówienie wraz z dostawą. Okazało się, że nie jest to wcale drogie przedsięwzięcie. Całość wyniosła mnie znacznie mniej, niż początkowo sądziłem. Wiem, że nie każda firma tego rodzaju oferuje sprzedaż detaliczną – to był mój szczęśliwy dzień.

Do dziś na moim tarasie stoi ławka od tego producenta. Znacznie bardziej lubię siedzieć tam i czytać gazetę, niż dusić się w pokoju, w którym otwarte mogą być jedynie okna. Jednak taras z ławką jest nieoceniony w środku upalnego i gorącego lata.