Jak konserwować meble z technorattanu?

Komplety mebli z technorattanu są niezwykle eleganckie oraz oferują wygodne miejsce do wypoczynku, zarówno samotnie, czytając książkę, jak i w grupie znajomych, spędzając wieczór przy grillu. Jednak aby były piękne przez cały czas wymagają troski i konserwacji. Sprawdź, jak sprawić, aby twoje meble służyły jak najdłużej?

Konserwacja mebli z technorattanu

wygodne meble ogrodowe technorattanWbrew pozorom technorattan nie jest wymagającym materiałem. Dobrze sprawuje się zostawiony w ogrodzie na cały sezon. Po przyjęciach wystarczy za pomocą mokrej szmatki i specjalnego płynu do syntetycznego rattanu przetrzeć zabrudzone miejsca. To wystarczy aby zniknęły plamy z tłuszczu, słodkich napojów czy jedzenia. Wilgotna ściereczka to także najlepszy sposób na powierzchowne zakurzenie i ptasie odchody, które trzeba usunąć przed przyjęciem gości. Jeśli chcesz mieć do dyspozycji lśniące i wygodne meble ogrodowe technorattan lubi również zabiegi konserwacyjne wykonywane myjką ciśnieniową. Dzięki temu kurz zbierający się w szczelinach znika w oka mgnieniu. Warto wykonywać takie gruntowne czyszczenie po wyjęciu mebli z piwnicy, aby przez cały sezon były czyste. Bardzo często fotele oraz ławki z technorattanu są łączone z materiałowymi poduszkami. Aby i one były czyste wystarczy wyprać je w pralce. Jeśli metka nie stanowi inaczej, wystarczy włożyć je do bębna na najkrótszy czas prania w 30 stopniach.

Jak widać zestawy mebli ogrodowych z technorattanu są niemalże bezobsługowe. Dzięki temu doskonale sprawdzają się jako zestawy jadalniane ze stołem jak również jako wygodne sofy i fotele wraz ze stolikiem i skrzyniami do przechowywania koców i poduszek. Coraz częściej rattan syntetyczny jest wykorzystywany do produkcji nowomodnych foteli wiszących, które doskonale nadają się do wypoczynku.