Jak możemy pomóc osobom niepełnosprawnym?

 

Ważne jest przede wszystkim pocieszenie. Takie osoby szczególnie potrzebują naszej uwagi i zainteresowania. Na co dzień borykają się z własnymi myślami, które dotyczą ich niepełnosprawności. Niekiedy czują się wykluczeni społecznie i niepotrzebni. Ważne jest by udzielać im wsparcia psychicznego, ale nie zapominać przy tym również o tym namacalnym wsparciu.

Elektryczny skuter dla osoby niepełnosprawnej

skutery elektryczne inwalidzkieNiepełnosprawność ruchowa jest najczęściej spotykaną. Widzimy takie osoby na ulicach. Nasi dziadkowie również często nie domagają pod tym względem. Na początku poruszają się o lasce, a potem przychodzi nieunikniony wózek inwalidzki. Jaki takim osobom pomóc, by wciąż czuły się swobodnie? By mogły same się przemieszczać i miał wolność pod względem ruchowym? Warto przede wszystkim obejrzeć skutery elektryczne inwalidzkie. Są one lepsze od tradycyjnych wózków inwalidzkich, ponieważ nie trzeba napędzać ich siłą własnych rąk. Osoba niepełnosprawna może wygodnie usiąść na takim skuterze i nie musi się martwić o to, że podczas podróży zabraknie jej siły w rękach. Taka osoba może poruszać się samodzielnie. Nie potrzebuje opiekuna, który będzie pchał wózek. To daje takim osobom poczucie swobody. Nie czują się one od nikogo zależne. Mają swoje życie i mogą z niego korzystać. Oczywiście takim osobom nadal będzie potrzebna nasza pomoc, ale w mniejszym zakresie. Starsze osoby na takich wózkach mogą iść z wnukami na spacer. Nie muszą obawiać się, że dziecko im ucieknie. Wózek ten rozwija dobre prędkości, wszędzie można nim podjechać i korzystać z uroków życia codziennego.

Rodzaj wózka inwalidzkiego jest kluczowy. Kupno elektrycznego skutera to tylko namiastka życia, jakie dana osoba prowadziła przed utratą sprawności. Daje to jednak takiej osobie poczucie swobody, wolności i możliwości decydowania o własnym życiu. A to jest tym osobom szczególnie potrzebne.