Jak ożywić jadalnię?

Jadalnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To tam spotykamy się na wspólnych posiłkach, rozmawiamy i śmiejemy się. Dlatego warto, by była ona dopracowana pod każdym względem i zachęcała do spędzania w niej czasu.

Stół plus serweta

dekoracyjna serweta na stółStół to samo serce jadalni. Przy nim się gromadzimy i spożywamy obiady. Dlatego to on musi grać w tym pomieszczeniu pierwsze skrzypce i przyciągać naszą uwagę. By uzyskać taki efekt, warto zainwestować w ciekawą serwetę. Wiadomo, że stół bez niej, czasem po prostu wydaje się być całkiem zwyczajny. Ponadto kładzenie talerzy, wazy i szklanek na nieprzykrytym stole, mogłoby po czasie go zniszczyć. Dlatego taka serweta jest nie tylko dodatkiem, ale i koniecznością. Dziś nie wyglądają one jak dawniej. Nie są nudne, tylko i wyłącznie kwieciste, przypominające domy z XIX wieku. Obecnie mamy najróżniejsze wzory i kolory. Dostępność takich serwet jest ogromna. Możemy poszukać ich w zwykłym sklepie, przejrzeć strony internetowe, a nawet kupić na pobliskim targu. Dziś dekoracyjna serweta na stół często jest również polecana przez architektów wnętrz. Przykuwa ona bowiem uwagę i nieco ożywia nam jadalnie. Szczególnie wtedy, gdy jest ona urządzona dość spokojnie, bez specjalnych wyróżników. Takich serwet możemy kupić kilka, są one stosunkowo tanie. Inna będzie nam pasować gdy przyjadą goście, a jeszcze inna na lato. Pory roku są tylko cztery, zatem tyle serwet powinniśmy przynajmniej mieć. Łatwo się je również pierze, często są plamoodporne i nie musimy bać się, że przez przypadek ją zabrudzimy.

Posiadanie serwety w domu bardzo go ożywia. Stół bez jakiegokolwiek okrycia, czasem nie wygląda zbyt dobrze. Wręcz smutno. Serweta natomiast dodaje mu polotu i sprawia, że dużo chętniej zasiadamy do stołu.