Jak podkreślić salon ekskluzywnymi firanami

Eleganckie pomieszczenia to wpływ wielu czynników. Jednym z nich są oczywiście meble, dopasowane do nich kolory ścian i ich rodzaj tekstury. Stylowi wnętrza dodają również dekoracje, takie jak ozdobne lampki: stojące albo wiszące, lustra, obrazy i wazony. Przestrzeń doskonale wypełnia kontrastowe poduszki czy obrusy.

Sposób na ekskluzywne firany do salonu

ekskluzywna firana do salonuSalon to miejsce wizytowe, do którego zapraszamy w pierwszej kolejności każdego, kto nas odwiedzi. Pierwsze wrażenie jest ważne, dlatego też warto zadbać o jego wygląd. Elegancki salon bez firan jest prawie niemożliwy do osiągnięcia w każdym rodzaju zabudowania. Ekskluzywna firana do salonu to rozwiązanie dla każdego, kto chce, aby było w nich ciepło i przyjemnie. To one wypełniają przestrzeń i są przysłowiową wisienka na torcie. Firany po prostu kojarzone są od zawsze z elegancją i luksusem. Dlatego też warto zadbać o to, aby je wyeksponować. Wszystko musimy oczywiście dopasować do mebli i stylu całego wnętrza. Jeżeli cenimy drewniane i klasyczne przestrzenie, to idealne na duże okna w salonie będą firany z cięższej tkaniny, takiej jak atłas. Perfekcyjnie będą wyglądać jeżeli będą ciemniejsze od ścian, co podkreśli ich kontrastować i z całą pewnością wyróżni je we wnętrzu. Ekskluzywna firana do salonu dobrze, aby nawiązywała kolorystyką oraz wzornictwem do tapicerki mebli. Unikniemy w ten sposób wpadki, łącząc w nietaktowny sposób barwy w całym wnętrzu. Naszym zadaniem jest nadać mu luksusu i elegancji.

Firany miały swój mały przestój w sprzedaży, ale na nowo powróciły do łask. Nie są już kojarzone z tandetą i latami sześćdziesiątymi. Dekoratorzy wnętrz podkreślają ich znaczenie nawet w bardzo nowoczesnym budownictwie, o dużych przeszklonych pomieszczeniach. Pozostają wiec stale elementem dekoracyjnym, niezwykle eleganckim i ekskluzywnym.