Jak powstają ręcznie robione świeczki zapachowe?

Chłodny, zimowy wieczór kojarzy się najczęściej z ciepłą herbatą, ulubionym serialem i spokojnym wieczorem pod miękkim kocem. Do tego relakasyjnego zestawu brakuje tylko przyjemnej, unoszącej się w całym domu słodkiej woni świeczki zapachowej. Jeśli nie mamy jej akurat pod ręką, można spróbować zrobić ją samemu. 

Własnoręczne tworzenie świeczek zapachowych

świece zapachowe ręcznie robioneBranża beauty przeżywa rozkwit kategorii produktów ekologicznych. Coraz większą uwagę przykładamy do wpływu naszych działań na planetę i środowisko. Jeśli interesujesz się ekologią i zależy Ci na naturalnych oraz przyjaznych dla środowiska produktach, które używasz na co dzień, warto rozważyć opcję robienia ich własnoręcznie. Chcąc kupić bliskim świece zapachowe ręcznie robione produkty będą najlepszą opcją. Są tworzone z naturalnych mieszanek wosków roślinnych uzupełnionych olejkami eterycznymi. Często zawierają też susz roślinny, a standardowy knot jest zastępowany drewienkiem. Ręcznie robione produkty można dopasować do swoich oczekiwań lub preferencji osoby obdarowywanej, dzięki czemu mają przewagę nad zwykłymi, sklepowymi świeczkami. To unikatowe i oryginalne projekty o niepowtarzalnej formie. Ponadto ręcznie wykonywane świeczki są tworzone z naturalnego wosku, który nie emituje szkodliwych toksyn tak jak parafina w zwyczajnych świeczkach. Ogromną zaletą ekologicznych świec jest również różnorodność zapachów. W asortymencie świec sojowych znajdziemy cytrusowe, cynamonowe, waniliowe czy lawendowe nuty zapachowe. 

Naturalne świece zapachowe to idealny dodatek do długich kąpieli czy romantycznych wieczór z ukochaną osobą. Wprowadzają unikalną atmosferę i koją zmysły swoim magicznym zapachem. Ponadto są ekologicznymi produktami, a każdy z nich stanowi oryginalny i niepowtarzalny projekt. To sprawia, że tego typu świeczki są idealnym pomysłem na świąteczny lub walentynkowy prezent.