Jak przechowywać nawozy płynne?

Uprawa roślin w celach przemysłowych wiąże się z pewnymi wymogami, a jednym z najważniejszych jest konieczność stosowania odpowiedniego nawożenia. Im większe gospodarstwo, tym więcej potrzebnego nawozu, który trzeba gdzieś magazynować. Jak przechowywać bezpiecznie nawozy płynne?

Trwały zbiornik na nawozy w rolnictwie

solidny zbiornik na nawozy rsmKorzystanie z nawozów płynnych do roślin w gospodarstwie może czasem wiązać się z pewnymi problemami. Najważniejsze pytanie jakie się pojawia, to w jaki sposób bezpiecznie przechowywać płynny nawóz w dużych ilościach? Warto dodać, że używanie i składowanie nawozów azotowych oraz innych nawozów płynnych jest regulowane prawnie, dlatego na każdego rolnika nałożony jest obowiązek posiadania odpowiedniego zbiornika. Jaki zbiornik wybrać i jakie powinien mieć cechy? Najważniejszym jest, aby nawóz w żaden sposób nie przedostawał się do gruntów czy cieków wodnych. Solidny zbiornik na nawozy rsm musi być zatem bardzo szczelny i trwały. Kiedyś masowo stosowane zbiorniki stalowe, obecnie odchodzą w niepamięć na rzecz zbiorników z tworzywa sztucznego. Taki zbiornik jest nie tylko super szczelny dzięki jednolitemu odlewowi, ale także trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Solidny zbiornik na nawozy rsm posiada również filtr UV, dzięki czemu skutecznie odbija promienie słoneczne. Rozważając zakup zbiornika najlepiej najpierw znaleźć dla niego najkorzystniejsze miejsce. Wybierzmy takie, aby obsługa zbiornika nie sprawiała nam żadnych trudności. Polietylenowe zbiorniki mogą mieć różne wielkości, nie będzie zatem problemem dopasowanie najlepszego modelu do naszego gospodarstwa. Ponadto są stosunkowo lekkie, przez co łatwe w transporcie.

Przechowywanie nawozów płynnych jest możliwe także w innym rodzaju zbiornika, jakim jest zbiornik elastyczny (poduszkowy). Ten rodzaj zbiornika może mieć jeszcze większe objętości, dlatego świetnie sprawdzi się w dużych gospodarstwach. Mimo początkowych obaw, zbiornik elastyczny jest równie trwały i odporny na uszkodzenia, a dzięki zastosowaniu grubego materiału nie przepuszcza nieprzyjemnych zapachów.