Jak przenieść biuro detektywistyczne do Anglii?

Część Polaków decyduje się co roku na emigrację. Za granicą mogą otrzymać lepszą zapłatę za swoją pracę. Nie dziwi więc fakt, że próbują odnaleźć się poza krajem. Część z nich po jakimś czasie decyduje się nawet otworzyć działalność. Może być to na przykład biuro detektywistyczne, zwłaszcza jeśli podobne prowadziło się już w ojczyźnie. Jeśli ty właśnie przez to przechodzisz, przeczytaj w jaki sposób przenieść biuro do Anglii.

Biuro detektywistyczne – co trzeba zrobić przed przenosinami?

detektywi w pracySama przeprowadzka wydaje się błahą sprawą, kiedy pomyśli się o tym, że żeby otworzyć biuro detektywistyczne za granicą, trzeba zapoznać się z tamtejszymi przepisami. Nim w ogóle zacznie się planować powrót do zawodu, trzeba zorientować się czy prawo w Anglii zanadto nie różni się od tego w Warszawie. Może się bowiem okazać, że w ogóle nie ma możliwości, aby cudzoziemiec sprawdził się tam, jako detektyw. Trzeba to wszystko dokładnie zbadać. Kiedy już ma się pewność, że poradzi sobie człowiek z przepisami i innymi uwarunkowaniami obowiązującymi w nowym miejscu zamieszkania, trzeba poznać także rynek. Czy w ogóle jest zapotrzebowanie na tego typu usługi? Przecież zmieniając zupełnie lokalizację, nie można podchodzić do biznesu w ten sam sposób jak wówczas, kiedy jeszcze było się w Warszawie. Być może na przykład w nowym miejscu potrzeba detektywa, ale zajmuje się on nieco innymi sprawami niż w Polsce. Niekoniecznie na przykład śledzenie niewiernych współmałżonków jest tak samo popularne za granicą, jak w ojczyźnie. Trzeba mieć świadomość jaki charakter mają zlecenia tutaj i czy chce się ich człowiek podjąć. Dopiero wówczas można na poważnie myśleć o załatwianiu wszystkich związanych z przeprowadzką spraw. Ważne będzie prawne zarejestrowanie firmy i inne formalności. Kiedy wszystko inne jest już załatwione, można mówić o transporcie rzeczy z poprzedniego biura.

Jak powinny przebiegać przeprowadzki do Anglii?

obsługa przeprowadzkiNa szczęście obecnie jest wiele firm oferujących usługi przeprowadzkowe. To sprawia, że można wygodnie przewieźć cały dobytek za granicę. Nie trzeba już martwić się tym, że musi człowiek wykorzystać własny samochód i jeździć w tę i z powrotem. Nie będą potrzebne też busy do Anglii, ale specjalnie dedykowane do przeprowadzek samochody. Okazuje się to najbardziej korzystną możliwością, kiedy chce się przewieźć rzeczy za granicę. Jest to opcja najtańsza i też najbardziej wygodna. Profesjonalna firma zadba o:

  • odpowiednie umieszczenie wszystkich przedmiotów
  • bezpieczne przewiezienie mebli i innych rzeczy
  • wypakowanie wszystkiego w miejscu docelowym
  • przewóz najkrótszą drogą

Trzeba zwrócić uwagę na opinie, jakie krążą o danej firmie. Może się bowiem zdarzyć czasami mniej rzetelny przewoźnik, na którego przecież nikt nie chce trafić. Jeżeli będzie to przedsiębiorstwo niedbające o swoich klientów i oszukujące ich, może na przykład jechać dłuższą drogą na miejsce i później wykazać, że życzy sobie więcej pieniędzy za dowóz (bo taka jest stawka za kilometr itp.). Trzeba być na takie sprawy wyczulonym i zapoznać się ze sposobem rozliczania w danej firmie. Najlepiej sprawdzić, jak wypowiadają się w Internecie o firmie jej byli klienci. Trzeba traktować wpisy na forach z przymrużeniem oka, ale jednak warto sprawdzić, co się pisze o danym przedsiębiorstwie. Nie warto ryzykować, kiedy ilość negatywnych opinii będzie zbyt duża.

Wyposażenie – czy meble systemowe zdadzą egzamin?

meble systemoweKiedy przenosi się biuro za granicę, trzeba przemyśleć czy bardziej korzystnie będzie przewieźć meble, czy kupić nowe. Meble systemowe sprawdzą się doskonale w takim miejscu, jakim jest biuro detektywistyczne. Można je przewieźć, korzystając z usług przeprowadzkowych. Dobre meble przecież szkoda pozostawiać w Polsce. Można także zakupić nowe, tanie narożniki. Może się okazać, że pomieszczenie w nowym biurze będzie mniejsze, a wtedy meble dotychczas wykorzystywane mogą się zwyczajnie nie sprawdzić. Trzeba więc dopasować wyposażenie na nowo do potrzeb.

 


Źródła wartościowych informacji dotyczących tematu:

  • Detektyw-bd24.pl – strona internetowa prezentująca biuro detektywistyczne w Warszawie
  • Gb-trans.pl – witryna internetowa firmy obsługującej busy na trasie Polska – Anglia
  • E-meblostyl.pl – sklep internetowy oferujący młodzieżowe meble systemowe
  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu

Podsumowanie

Przenosiny biura do Anglii nie będą proste. Jeżeli jednak będzie się podchodzić do zadania krok po kroku, na pewno uda się to zrobić sprawnie. Ważne jest, aby zadbać o wszystkie formalności, żeby nie mieć potem problemów. Trzeba też zapoznać się dokładnie z warunkami, jakie musi spełniać detektyw za granicą.

Leave a Comment