Jak się dobrze bawić na imprezach firmowych?

Podczas imprez firmowych najważniejsza jest dobra zabawa. Zapewnić ją można na wiele sposobów. Jednak oprócz zapewnionych atrakcji ważna jest również atmosfera, która panuje wśród pracowników.

Jak urządzić imprezę okolicznościową firmową?

impreza firmowaGłównym celem imprez firmowych jest integracja parowników oraz polepszenie komunikacji między pracownikami. Pierwszym krokiem do organizacji imprezy firmowej jest wybór sali, muzyki oraz rozesłanie zaproszeń. Bardzo często do organizacji tego typu eventów wynajmuje się specjalną firmę. Podczas wyboru odpowiedniego dnia najlepiej stawiać na weekend. Jeśli taka impreza firmowa ma już się odbyć w tygodniu, to dobrze jeśli zapewni się na drugi dzień późniejszą godzinę rozpoczęcia pracy, tak aby żaden pracownik nie czuł presji, że rano ma wstać do pracy. Imprezy okolicznościowe firmowe nie powinny obejść się bez zabaw, których zadaniem ma być zbliżenie do siebie pracowników, nauczenie ich współdziałania. Podczas tego typu imprez warto zapomnieć o hierarchii panującej w firmie, tak ab by każdy czuł się komfortowo. Imprezy firmowe bardzo często są tematyczne. W tego każdy musi się przebrać, aby pasować do tematu przewodniego. Taki tematem przewodnim może być:

  • disco,
  • Hollywood,
  • lata 60,
  • western,
  • greccy bogowie.

Jakiego DJ na imprezy firmowe wybrać?

Dj na weselePodczas imprezy okolicznościowej bardzo ważna jest muzyka. Można w takim przypadku wynająć DJ na imprezy firmowe. DJ oprócz dobrej muzyki, zapewnia także wyśmienita zabawę dla pracowników poprzez organizację różnych konkursów, a także prowadzenie całej imprezy. DJ na imprezy firmowej puszcza wszelaką muzykę. To jaka ona jest zależy przykładowo od tematu przewodniego, czy od wieku pracowników. Bardzo często taki DJ pełni również rolę wodzireja. Dlatego podczas wyboru DJ lepiej stawiać właśnie na takiego muzyka. DJ w porównaniu do zespołu ma znacznie większy repertuar muzyczny i może zagrać praktycznie wszystkie kawałki. DJ podczas zabawy dopasowuje muzykę do osób bawiących się na parkiecie.

Pomysł na imprezę integracyjną.

impreza firmowaImprezy integracyjne nie muszą być tylko zabawą na sali bankietowej. Jednym z pomysłów na zabawę integracyjną jest paintball. Pracowników dzieli się na dwa zespołu, które rywalizują ze sobą. Taka zabawa uczy współdziałania ze sobą pracowników. Innym pomysłem na imprezę integracyjną jest escape room. Zabawa polega na zamknięciu drużyny w pomieszczeniu, z którego aby się wydostać należy rozwiązać zagadki. Na rozwiązanie wszystkich łamigłówek i znalezienie klucza ma się godzinę. Wygrywa ta drużyna, która wydostanie się z pomieszczenia w najszybszym czasie. Podobnym pomysłem na imprezę integracyjną jest gra miejska. Polega ona na znajdywaniu ukrytych łamigłówek ukrytych na teranie miasta, aż w końcu dotarcie do ukrytego skarbu. Bardzo często imprezy integracyjne zamieniają się w całe wyjazdy integracyjne. Wtedy pomysłów na gry i zabawy integracyjne jest jeszcze więcej. Wszystko zależy od miejsca w które się wyjedzie. Można zorganizować integrację na stoku, spływy kajakowe, rejsy, kursy windsurfingowe. Taki wyjazd integracyjny może stać się również obozem przetrwania, który bardzo dobrze zgra ze sobą zespół. Imprezy integracyjne to także organizacja pikników dla całych rodzin pracowników. Wtedy każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno dorośli, jak i dzieci. Na takich piknikach można znaleźć:

  • atrakcje dmuchane,
  • urządzenie mechaniczne,
  • animacje dla dzieci,
  • występy artystyczne,
  • warsztaty.

Niektórzy pracodawcy w ramach takich imprez organizują szkolenia, ale nie takie dotyczące pracy, tylko przykładowo kulinarne, czy z malarstwa.


Źródła:


Podsumowanie

Impreza firmowa czy integracyjna powinna być zabawą, którą później pracodawca nie będzie rozliczał. Podczas zabawy nie obowiązuje hierarchia oraz praca. Nikt, nikomu nie powinien patrzeć na ręce liczy się tylko dobra zabawa oraz niezapomniane przeżycia.

Leave a Comment