Jak wybudować halę magazynową?

Hala magazynowa jest budynkiem najczęściej o dużych gabarytach, której przeznaczeniem jest magazynowanie wytworzonych dóbr przez fabrykę. Są one głównie konstrukcji jednonawowej lub wielonawowej.

Jakie wyroby hutnicze będziemy potrzebowali podczas budowy hali?

budowanie hali magazynowejJeśli chodzi o wyroby hutnicze, czy to w Warszawie lub też i innymi mieście, podczas budowy hali stalowej, to przede wszystkim należy zacząć od prętów zbrojeniowych. Zamawiania stal zbrojeniowa w mazowieckim, na budowę przywożona jest w pęczkach. Pręty zbrojeniowe można kupować na sztuki, jaki i w tonach. Wiadomo, że na budowie hali magazynowej będą potrzebne duże ilości prętów zbrojeniowych. Jeśli chodzi o dużą budowę, to często także można zamówić stal zbrojeniową już w gotowych szkieletach lub siatkach. Hale magazynowe są wykonywane najczęściej ze stali. W tym celu także ważnym elementem, który można zamówić w hucie będą kształtowniki. W Warszawie, jak i w innych miastach kształtowniki mogą mieć różny kształt, podczas budowy hali stalowej najczęściej korzysta się z:

  • ceowników
  • teowników
  • dwuteowników
  • zetowników
  • kątowników

Czasem także może się tak zdarzyć, że dane kształtowniki są połączone ze bosa i tworzą jedna belkę.

Jak wygląda budowa hali magazynowej?

stalowa hala magazynowaBudowę hali magazynowej rozpoczyna się tak samo jak każdą inna budowę. Przede wszystkim należy przygotować teren pod sama budowę. Usunąć drzewa, krzaki oraz wyrównać cały teren. Kolejnym krokiem jest wykonanie stóp fundamentowych, które będą podporą dla słupów, na które będą szkieletem całej konstrukcji. Poza tym także od razy wykonuje się wylewkę, która będzie stanowiła podłoże dla całej hali. Budowanie hal magazynowych to przede wszystkim postawienie całego stalowego szkieletu budowli z kształtowników. Gdy już zostanie cały szkielet wybudowany, to można przejść do wykonywania ścian oraz dachu. Na ściany nada się bardzo dobrze płyta warstwowa. Bardzo często posiada ona izolację pomiędzy blachami, dzięki czemu budowana hala magazynowa będzie miała przyjemny poziom temperaturowy. Po wykonaniu ścian przechodzi pora na wykonanie dachu. Podobnie można go wykonać z płyty warstwowej. Czasem także w dachu montuje się lukarny, dzięki którym ciągu dnia do hali magazynowej wpada naturalne światło słoneczne. Po wykonaniu dachu można przejść do prac wykończeniowych całej hali magazynowej.

Montaż klimatyzacji w hali

montaż klimatyzacjiKlimatyzacja jest bardzo ważnym elementem każdej hali magazynowej. Obecnie lata są bardzo upalne i bez klimatyzacji w takich halach było by po prostu nie do wytrzymania. Klimatyzacja może być urządzeniem przenośnym lub zamontowanym na stałe. Wiadomo, że klimatyzatory przenośne nie sprawdzą się w dużych halach magazynowych, dlatego w takich halach powinny znajdować się specjalna klimatyzacja, która będzie swoją mocą odpowiadała wielkości hali. Zamawiając specjalistyczny montaż klimatyzacji w Warszawie możemy liczyć, że obsługa i fachowcy z danego serwisu klimatyzacji dobiorą odpowiednie urządzenie wraz z instalacja, które będzie wydajne w hali o danej kubaturze. Taka firma, które zajmuje się klimatyzacja z Warszawy także fachowo zamontuje cała instalacje, dzięki, której w hali latem, podczas upałów będzie panował przyjemny chłód.


Źródła informacji związanych z tematem:

  • 4budowlani.pl – portal internetowy dla fachowców z branży budowlanej
  • Hale-budowa.pl – strona internetowa firmy budującej stalowe hale magazynowe
  • Eldom-instal.pl – strona internetowa firmy z Warszawy wykonującej montaż klimatyzacji

Podsumowanie

Budowa hali magazynowej stalowej nie należy do najłatwiejszej. Potrzebny jest specjalistyczny projekt z wieloma wyliczeniami. Poza tym także należy użyć odpowiednich materiałów oraz technologi budowy takiej hali.

Leave a Comment